Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Örgü Bebek Yelek Örnekleri
Örgü Bebek Yelek Örnekleri
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Örgü bebek Yelek Örnekleri.Bebek örgü yelekleri hem kış aylarında hemde Yaz aylarında kullanabileceğiniz çok kullanışlı bebek kıyafetlerindendir hem örmesi itibariyle de çok basit yapıldığından hemde şirin ve güzel olduklarından örmesi de bir okadar zevklidir. Anne adaylarının hamilelikleri boyunca değişik bir çok modelde bebek yelekleri ördükleri bilinir.

Örgü Bebek Yelek Örnekleri

Anne adayları bebek yeleği, bebek hırkası, bebek patiği, gibi daha bir çok örgü işi yaparak bebek beşiği adı altında hazırlık yaparlar. anadoluda bir çok ilde anNane adayıda özellikle ilk doğacak torunlarına beşik hazırlığı yaparlar. Bu hazırlığın içerisinde en önemli yeri el işi örgüler almaktadır.

Renk renk hırkalar, yelekler, patikler, şapkalar, örerek bir bebeyin doğumundan üç yaşına kadar ihtiyacı olabilecek herşeyi tamamlarlar. Bu yatağından yorganına.yemek takımına hatta ana kucağına kadar bir çok gereci anane almak zorundadır.Yerleşik eski bir gelenek olan bu olay bebeğin doğumunu takiben yirmi otuz gün sonra akrabalarında bulunduğu bir mevlit toplantısıyla bebek evinde sergilenir.Tıpkı kız çeyizi gibi bebek beşiği de çok ilgi görür .

Bu nedenle bebek örgü işlerini çok fazla ve değişik modellerde yaparlar. Bebek örgü yelekleri, aslında sıcak tutması ve kullanım rahatlığı açısından da çok fazla kullanılır. Değişik ve ilginç modeller yapmak mümkündür. Bir kaç model detayına baktığımızda, arkadan başlanıp kol ve yaka oyuğu kesilerek açılmış tekrar artırarak ön beden örülmüş.

Zemin bu şekilde oluşturulduktan sonra yanlardan düğmelerle birleştirilmiş ve ön bedene brezilya nakışı tekniği kullanılarak çiçeklerle desen oluşturulmuş. Çok şirin ve güzel bir model meydana gelmiş. Yine bir başka model de ise, robadan başlanarak omuz kısımları ve kollar örülmüş ve sonra beden kollardan ayrılarak tek parça olarak ajur yapılarak tamamlanmış. robadaki artırmadab meydana gelen deliklerden kurdela geçirilmiş ve şirin bir görüntü olmuş. Yine ön beden üzerinde cep yapılmış ve cep kapağınada kurdeladan fiyonkla zenginleştirilmiş.
En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Örgü

Bebek

Yelek

Örnekleri