Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Makyaj Malzemeleri Fiyatları
Makyaj Malzemeleri Fiyatları
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Makyaj Malzemeleri Fiyatları

Kadınların vazgeçilmez tutkularından olan makyaj, doğru yapıldığında inanılmaz sonuçlar elde etmek mümkün. Doğru makyaj tekniklerinin uygulanması ile güzelliğinizin daha çok belirginleştirilmesi sağlandığı gibi ufak tefek kusurlarında kapanması sağlanmış olacaktır.

Makyaj yaparken doğru makyaj tekniklerinin uygulanmasının yanı sıra doğru ve kaliteli makyaj malzemeleri kullanımı da büyük önem taşımaktadır. Düşük kaliteli makyaj malzemeleri hem makyajınızın kısa süre içerisinde bozulmasına yol açacağı gibi cildinize de geri dönüşü olmayan zararlar verebilmektedir.

Bu nedenle bilindik markaların ve yüksek kaliteli ürünlerin tercih edilmesi önerilmektedir. Belli başlı makyaj malzemeleri ve kullanım şekillerine gelecek olursak eğer, Fondöten, far, göz kalemi, eyeliner, ruj ve allık belli başlı ve en çok kullanılan makyaj malzemeleri arasında yer almaktadır.
Fondöten, kendi cilt renginiz ile uyumlu olarak seçeceğiniz bir fondöten ile cildinizde oluşmuş olan sivilce, leke gibi bazı kusurları öretebilirsiz. Bu sayede yüzünüzün daha pürüzsüz bir görünüm kazanmasını sağlamış olursunuz. Ancak fondöten seçerken en çok dikkat etmeniz gereken nokta cilt renginiz ile uyumlu olmasıdır.

Göz farı, göz farı seçimin de giymiş olduğunuz kıyafetin renginin önemi kadar gözlerinizin rengi de göz farı renk seçiminin de belirleyiciyi bir rol üstlenmektedir Gözlerinizin rengi ve güzelliği kullanacağınız doğru renkte ki göz farı ile daha da belirginleşecektir. Mesela yeşil renk gözler de kullanılacak olan gri ve Kahve tonları gibi gözlerde ki güzelliği daha da belirginleştirecektir.

Rimel, kirpiklerin daha dolgun ve olduğundan daha uzun bir görünüm kazanmasını sağlar. Rimel diğer bir adı ile de maskara kirpiklerinize uygulanması sırasında topaklaşmamasına özen göstermelisiniz. Ve artık piyasa da pek çok rimel bulunmakla birlikte akmayan rimeller bayanlar tarafından en çok tercih edilenler arasında.

Eyeliner, kirpiklerin dibinden başlayarak gözün dış kısmına kadar sürülerek uygulanır. Eyelinerın kullanırken dikkat edilecek en önemli nokta, eyelinerın göz kapağının yarısından başlanmasıdır. Kaş Kalemi, kaşlarınızın daha belirginleşmesi için kullanılabilecek bir makyaj malzemesidir. Kaşlar yüzün güzelliğini ortaya çıkaran bir diğer önemli noktadır.

Bu neden ile kaş kalemi ile kaşlarınızı daha da belirginleştirebilirsiniz. Ruj, giysilerinize ya da makyaj renginiz ile uyumlu olarak dudaklarınıza süreceğiniz ruj ile dudaklarınızı ön plana çıkartabilirsiniz. Ruj seçerken fırçalı olarak sürülen rujları tercih etmelisiniz. Hem sürümünün daha kolay olması hem de dudağın her yerine eşit olarak dağılmaktadır.

Eğer dudaklarınız küçük ise ya da dudaklarınızın daha da belirgin olmasını istiyor iseniz ruj sürmeden önce dudak kalemi ile dudaklarınızı biraz daha belirginleştirebilirsiniz. Dudak kaleminizin rengini rujunuz ile uyumlu olmasına özen göstermelisiniz. Ve tabii ki allık, makyajın sonuna gelirken allık süremden de olmaz. Makyaj malzemeleri arasında özel bir yere sahiptir allık. Çünkü tam bir makyaj yapılmasa bile hemen hemen pek çok kadın bir allık kullanmaktadır.
En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Makyaj

Malzemeleri

Fiyatları