Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Mac Makyaj Fiyatları
Mac Makyaj Fiyatları
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Mac Makyaj Fiyatları

Yeni renkler, yeni modeller başımızı döndürdükçe kozmetik sektörü genişlemeye devam edecek. Böyle zengin bir arz-talep ilişkisi varken cüzdanımızı rahatlatacak yöntemlere kim hayır diyebilir. İşte her şey bu noktada başlıyor: Sahte makyaj malzemeleri.

Özellikle piyasadaki M.A.C, Chanel gibi en kaliteli markaların taklitlerine sıkça rastlıyoruz. Online alışveriş siteleri gülünç fiyatlarla makyaj malzemesi satıyor. Bunları kesinlikle satın almayın! Flormar, Golden Rose gibi markalar daha erişilebilir fiyatlarla kaliteli ürün sunuyorlar. Bütçenizin sıkıştığı yerlerde bunları kullanın.

Peki sahte makyaj malzemelerini nasıl anlayacağız?

Elbette ilk önce fiyatından… Dior vb. seçkin markalar asla 10 liraya ruj satmazlar. Daha sonra da markanın genel konseptine ters düşen ürünlerden çekinmelisiniz. Mesela M.A.C 40 renkli göz farı setleri satmaz. Bunları bilmek için markalara aşina olmanız gerekiyor. Mağazaları gezin. Ürünleri elinize alın.

Özellikle dış kutu tasarımları hemen kendini ele verir. Kullanılan yazı karakterinden baskı renklerine kadar orijinal bir makyaj malzemesi her anlamda farklıdır. Üzerindeki yapıştırma etiketler ucuz ve hatalı görünür. Son dönemde o kadar profesyonelce hazırlanan sahte ürünler var ki bu hataları gözden kaçırabilirsiniz.

Bu yüzden önce koleksiyonun orijinaline markanın websitesinden ya da güncel olarak yeni makyaj koleksiyonlarını yayınlayan bizim gibi sitelerden bakmanız gerekiyor. Örneğin Hello Kitty serisinde hiç bulunmayan maskaralar şu an sahte pazarında en çok satılan ürünlerden!

Bir diğer kandırma yöntemi de toptan satış tekniği… Bu markalar toptan satış yapmaz. 'Toptan geldi, bu yüzden ucuz' laflarına kesinlikle inanmayın. Özellikle online alışveriş yapıyorsanız bu taktik çok kullanılacaktır.

Ürünün içinde de sahte olduğunu belli eden işaretler var. Seçkin markalar makyaj malzemelerinde renklere bir isim verirler. Sahteler ise sayı kullanılır. Özellikle '001' ve '023' serilerine dikkat edin.

İç kutunun üzerindeki üretim yeri baskısına da dikkat edin. Orijinal makyaj malzemeleri Çin'de üretilmez!

En çok taklit edilen ürünlerin başında ruj ve far geliyor. Özellikle sahte rujlar sağlığınızı ciddi tehlikeye sokabilir.
En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Mac

Makyaj

Fiyatları