Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Kürtaj Sonrası Gebelik
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Kürtaj Sonrası Gebelik tekrar olur mu sorusu ile sıklıkla karşılaşmaktayız. Normalde kürtaj sonrası bir çok kadında ilk ay içinde yumurtlama tekrar başlayabilir ve eğer korunmadan Cinsel ilişki olunur ise tekrar gebelik olabilmektedir.Kürtaj Sonrası Gebelik:


Düşük ile sonuçlanmış bir gebelik, gebelik - hamilelik ile ilgili tüm konular için anne adayını en çok etkileyen ağır travmalardan birisidir. Hamilelik - Gebelik durumunun anne arzusu olmadan, beklenmedik bir şekilde sona ermesi anne üzerinde kimi zaman çok ciddi psikolojik travmalara neden olabilmektedir. Annenin kendi arzusu ile hamilelik - gebelik durumunun sonlandırdığı durumlar ( Kürtaj ) da neredeyse istenilen bir hamilelik - gebelik durumunun sonlaması kadar olumsuz bir etkiye sebep olabilmektedir. Bazen bu durum düşük ve kürtaj sorunları profesyonel desteği gerektirecek ölçüde önem arz etmektedir. Psikolojik destek bu zor süreci geçirmede kadınlara oldukça yardımcı olmaktadır.

Düşük yapmış ya da gebeliğini kendi arzusu ile sonlandırmış ( kürtaj ) kadınların travmalarını atlatabilmeleri için belli bir zamana ihtiyaç vardır. Fakat özellikle gebeliğin istemsiz bir şekilde sonlandığı düşük durumlarında, bazen kaybedilenin bir an önce yerine konması fikri ağır basmakta ve anne adayı kısa bir zaman dilimi içinde tekrar gebelik - hamilelik arzu etmektedir. Fiziksel olarak düşük ya da kürtajlardan sonra çok uzun süre beklemek zorunlu değildir. Ancak yine de düşük veya kürtaj ile sonlanmış bir gebelik sonrası 2-3 ay beklemek daha doğru bir yaklaşımdır.
En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Kürtaj

Sonrası

Gebelik