Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Kolay Hamile Kalmak
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Kolay Hamile Kalmakiçin gerçekten istekli olabilirsiniz ya da bebeğinizin belirli bir zamanda doğmasını arzulayabilirsiniz. Denemeye başladıktan kısa bir süre hamile kalabilmenizi daha mümkün kılacak 6 önemli konudan bahsedeceğiz. Kolay Hamile Kalma Hakkında Detaylı Bilgi için Makalemizi inceleyiniz.

Kolay Hamile Kalmak:

(Hamile kalmaya denemelerine başlamadan önce ayda en azından bir defa folik asit almaya başlarsanız, belirli doğum kusurları riskini önemli derecede azaltırsınız. Bebeğinizin hayata sağlıklı bir şekilde başlaması için neler yapabileceğinizi öğrenin.)

Ovulasyon dönemlerinizi öğrenin

Hızlı bir şekildeki hamile kalabilmenin en büyük sırrı ovulasyon (yumurtlama) döneminizin ne zaman olduğunu bilmenizdir (Bu dönemde yumurtalığınızdan bir yumurta bırakılır.) Yumurtayı bir boğa gözü ve spermleri ok olarak düşünün. Hamile kalabilmeniz için oklardan birinin boğanın gözüne isabet etmesi gerekir.

Kadınların çoğu bu dönemde bir yumurta bıraktığı için Cinsel ilişkinin hamilelikle sonuçlanabileceği yalnızca birkaç gün bulunmaktadır. Ne zaman yumurta bıraktığınızı bilmeniz bilinçsizce hamile kalmaya çalışmanızı önleyerek harekete geçmek için uygun zamanı bulmanıza yardım edecektir.

Birkaç farklı yöntem kullanarak ovulasyon döneminizi belirleyebilirsiniz. Makalemizde ovulasyon döneminin tahminiyle ilgili bilgiler bulunmaktadır.

Birkaç aydır adet dönemlerinizin düzensiz olduğunu fark ettiyseniz, ovulasyon döneminizin ne zaman olduğunu tam olarak belirleyemeyebilirsiniz. Tavsiye almak için doktorunuza danışınız.

Doğru zamanda harekete geçin

Yumurtanızın ne zaman bırakılacağını öğrendiğiniz zaman en doğurgan günlerinizde, ovulasyondan önceki 3 gün ve ovulasyon günü boyunca, seks yapmayı planlayabilirsiniz. (Seks yapmaya biraz geç başlamanız sorun olmayacaktır. Bazı kadınlar ovulasyondan 6 gün önce yapılan seks ile hamile kalabilirler.) bebek yapabilmek için yeterince zamanız bulunuyor, çünkü Sperm vücudunuzda 5-6 gün canlı kalabilir. Yani, pazartesi günü seks yaptıysanız, sperm yumurtaya ulaşmak için Perşembe belki de Pazar gününe kadar bile döl yatağınızda kalabilir.

Doğurgan olduğunuz dönemin ne zaman geleceğinden emin değilseniz, yapacağınız şey basit: Her gün seks yapın. Bu kadar sık seks yapmak, ne zaman yumurta bırakırsanız bırakın dölyatağınızda her gün harekete geçmeyi bekleyen sağlık spermlerin bulunması anlamına gelir. (Eğer çok daha sık seks yapmak isterseniz de sorun olmaz. Bu daha hızlı hamile kalmanızı sağlamaz, ama herhangi bir problemle de karşılaşmazsınız.

Diğer bir ipucu: Eğer cinsel ilişki için en doğurgan gününüze kadar bekleyecekseniz, seks yapmadığınız dönemin çok da fazla uzamadığından emin olunuz. Doğurgan olduğunuz bu dönemden önceki günlerde eşinizin en azında bir kere cinsel boşalma yaşaması gerekir. Bu olmadığında, eşinizin vücudunda ölü spermler kalmış olabilir ve bu spermlerle hamile kalamazsınız.
En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Kolay

Hamile

Kalmak