Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Kitap Baskı Fiyatları
Kitap Baskı Fiyatları
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Kitap Baskı Fiyatları : Kitap yazmış daha sonra bunun basımını yapacak kişi öncelikle yazdığı kitabın nasıl ne şekilde olduğuna bakmalıdır. Daha sonra buna göre kitabını basabilir. Yazarlar kitapları çok güzel ve özel bir emek verdikten sonra basımını yapar.

Kitap basımı yapmak için öncelikle kitabın kaç sayfa ve kapak resmi ne olacak bunlara bakılarak yapılmaktadır. Kitap sayfasının kaç olduğu bilindikten sonra her hangi bir sorun olmamaktadır. Kitabınızı basabilirsiniz. Kitap basımı fiyatları değişmektedir. Sizin kitabınız ne kadar çok sayfadan oluşursa fiyatıda ona göre değişmektedir. Bunun için siz ne kadar çok kitap sayfası yazmış olursanız o kadar çok fiyatı olur.

Kitap Yayınlama Aşamaları

1-Bir kitabın yayınlanmasında en önemli aşama yazarın hedefleri ile yayınevinin çalışma biçiminin birbirine uygun olmasıdır. Kitabınızın yayınlanıp etkin bir şekilde satışa sunulmasını düşünüyorsanız, tek işleri kitabın basılması ve bu işlem karşılığında yazardan peşin para alınması olan matbaa mantığındaki yayınevlerinden uzak durmanızdır. Çünkü bu çalışma tarzındaki yayınevleri sadece kitap basmaya odaklanmıştır. Bastıkları kitapların içeriksel değeri onlar için hiçbir anlam ifade etmez. Bu çalışma tarzında daha fazla kitap daha fazla müşteri anlamına gelmektedir.

Oysa belli bir yayın çizgisi olan yayınevleri daha fazla kitap basma hedefiyle değil nitelikli kitap basmak ve bu nitelikli kitapları daha fazla satmak amacındadır. Yazarlık kariyerinizin uzun ve başarılı olması için bu çalışma tarzını benimsemiş bir yayıneviyle çalışmanız oldukça önemlidir. Sertan Yayınları bu tarz çalışmayı benimsemiş bir yayınevidir.

2-Yayıneviyle kitabınızın yayınlanması konusunda anlaşmaya vardığınızda ISBN, Redaksiyon, Dizgi, Grafik-Tasarım, Bandrol, Tanıtım, Dağıtım ve Satış aşamaları vardır.

ISBN ( International Standart Book Number) : Yayınlanan kitaplara verilen evrensel bir numaradır. ISBN kitabın basıldığını resmileştiren, telif haklarınızı koruma altına alan ve kitabın Dünya literatürüne geçmesini sağlayan olmazsa olmaz bir aşamadır. Bir çalışmaya kitap niteliği kazandıran ISBN`dir. Anlaştığınız yayınevi T.C Kültür Bakanlığı üzerinden ISBN`yi temin eder.

Redaksiyon : Çalışmanızın yazım kurallarına uygun hale getirilmesi sürecidir. Varsa yazım yanlışları uzman redaktörler tarafından giderilerek kitabınızın yazım bütünlüğüne sahip olması sağlanır. Uzun bir zaman dilimi içerisinde yazdığınız kitabın örneğin 13. sayfasında kullandığınız bir kelimenin yazılış şeklinin 78. sayfada da aynı olması kitabın yazımsal bütünlüğe sahip olması açısından önemlidir. Redaksiyon çalışması bu bütünlüğün yakalanmasını sağlamaktadır. Redaksiyon alanında uzman kişiler tarafından yapılması gereken bir işlemdir.

Dizgi : Kitabın her sayfasının hem anlamsal hem de yazımsal bütünlüğe sahip olması gerekir. Kitap yazarken doğal olarak basım aşamasındaki sayfa boyutlarına dikkat edilmez. Kelimenin bir kısmının 45. sayfanın sonunda diğer kısmının 46. sayfanın başında olması görsel açıdan da iyi değildir; okuma kolaylığı açısından da. Dizgi çalışması ile cümlelerin hatta mümkün olduğunca paragrafların tamamının aynı sayfa içinde kalması ve bir bütünlük oluşturulması hedeflenir.

Grafik-Tasarım : Kitabın kapağı ve iç sayfaların görselliği oldukça önemlidir. Kitapçılardaki binlerce kitap içinden sizin kitabınızın göz çarpması ve konusuyla paralel bir görselliğe sahip olması çalışmanın başarısında etkilidir. Grafik-Tasarım çalışmasında, grafikerlerin daha verimli bir çalışma yapması açısından sizin fikir ve beğenileriniz belirleyicidir. Kitabınızın yayınlanmasında bu aşamada ne istediğinizi en doğru şekilde ifade etmeniz gerekir.

Bandrol : 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca ülkemizde telif haklarının korunması için eserlerde bandrol uygulaması zorunlu tutulmuştur. Herhangi bir fikir ve sanat eserinin matbaada basımı gerçekleştikten sonra bandrollenmesi gerekir. Bandrolü olmayan bir eser matbaadan çıktığı an korsan niteliğindedir ve cezaya tabidir.
Yıllar içinde büyük bir emekle yarattığınız eserinizin haklarının korunması açısından bandrol uygulaması konusunda oldukça titiz olmanız gerekmektedir. Yayınevinizin bandrol uygulaması konusundaki ciddiyetini iyi gözlemlemeniz en başta kendi emeğiniz ve eseriniz açısından önemlidir.

Tanıtım : Kitabınız ne kadar kaliteli olursa olsun iyi ve profeyonel bir tanıtım çalışması olmadan yüzbinlerce basılsa da satılması olanaksızdır. Kitabınızın çok etkin bir tanıtım çalışması ile okuyucuya ulaştırılması ancak profesyonel ve tecrübeli bir yayınevi ekibi tarafından yapılabilir. Piyasaya çıkan yüzbinlerce kitap arasından kitabınızın sıyrılması ve kalitesini okuyucuya kanıtlama şansını yakalaması satış başarısının ön koşuludur.
En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Kitap

Baskı

Fiyatları