Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Kırmızı Mercan Taşı
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Kırmızı Mercan Taşı, şifalı ve doğal bir taştır. Organik olması her derde deva olmasını sağlamaktadır. Detaylı bilgi makalemizde yer almaktadır. Makalemizi inceleyerek kırmızı mercan taşı hakkında genel bilgiye sahip olabilirsiniz.Kırmızı Mercan Taşı


Mercan taşı organik bir taştır. İlkel organizmalar olan mercan poliplerinin kireçleşmiş iskeletlerinden oluşur. Mercan taşının Sedef hastalığına çok iyi geldiği herkes tarafından bilinir. Bunun yanında pek çok cilt hastalığının tedavisinde yardımcıdır. Kişilere ruhsal anlamda rahatlama ve dinginlik verir. Mercan taşı kararlılığın simgesidir. Mercan sıcak ve temiz denizlerden bulunur. Adaların kenarında topluluk oluşturan mercanlara atol denir. Kıyı yakınlarında olanlar ise mercan resifleridir.

Dünyanın tüm sıcak denizlerinde mercanlar bulunur. Mercanlar saf kalsiyumdan oluşurlar. Kırmızı mercanlar akrep burcunu temsil ederler. Kırmızı mercan kansızlığa, kan dolaşımı hastalığına ve Yüksek Tansiyon gibi rahatsızlıklara iyi gelir. Çocuklara koyulan mercan isminin sağlıklı büyüyecekleri inancını taşıdığı söylenir. Yaşam gücünü artırması için kırmızı ve siyah mercanı boyunda taşınması önerilir.

Kırmızı mercan insanlar arasında ilişkileri güçlendirir. Kırmızı mercan taşı diğer mercanlara göre daha pahalıdır. Bunun için piyasada kırmızıya boyanmış ve daha uygun fiyatlarda olan beYaz mercanlar satılır. Mercanın bereket getirdiğine inanılır. Şifalı taşlar arasında kırmızı renk ağırlığı olan taşlardandır ve rengi dolayısıyla cazibe ve enerjiyi artırır. Günlük yaşamda ufak kazalardan koruduğu bilinir. Kırmızı mercan kişilere ağır bir duruş ve kendine güven verir. Kendinizi kötü hissettiğiniz zaman şifalı taşlardan olan mercandan faydalanmak gerekir.
En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Kırmızı

Mercan

Taşı