Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Kendin Hediye Yap
Kendin Hediye Yap
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Kendin Hediye Yapabilirsiniz. Bir çok insan sevdiğine ne hediye alacağını bilemez ve bu durumda zorlanabilir. Genellikle kendi yaptıkları bir hediyenin hem kendilerine hem de karşısındakini mutlu hoşnut edecek bir hediye yapmak ister.

Kendin Hediye Yap

Kendin hediye yapabilirsiniz. Bunu yapmanız için öncelikle karşınızdakinin nelerden hoşlandığını bilmeniz gerekir. Bu sayede zorluk çekmezsiniz. Kendi yapabiliceğiniz hediyelerden bir tanesi , kendi yazdığınız şiir kitabı olabilir. Kendi ördüğünüz bir kazak , atkı olabilir. Resim veya Pasta vb. birden fazla akla gelebilecek ilginç hediyelikler vardır.

Karşılıksız olarak, bir başkasına mülk olarak verilen mal. Bir kimseye ikram olarak götürülen veya gönderilen mala da hediye denir. Türkçede, armağan kelimesi de hediye karşılığı olarak kullanılmaktadır.

Hibe de, hediye demektir. Hediye; hibe etmek, bağışlamak, manasına gelir. hediye, insanlar arasında bir yakınlaşma ve yardımlaşma vasıtasıdır. tarih boyunca insanlar ellerindeki çeşitli mal ve eşyaları birbirlerine karşılık beklemeden verip hediyeleşmişlerdir.

Toplumların din, örf, adet, gelenek görenek ve ekonomik durumlarına göre çeşitli Mal ve eşya hediye metaı olabilmiştir. Bunlar arasında mücevherlerden kumaşa, taştan topraktan mamul basit eşyadanhayvanlara kadar hemen her çeşit mal görülür.

Hediye, her zaman verilebildiği gibi, bilhassa, bayram , düğün, bir başarı vs. gibi vesilelerle verilir. Bazı memleketlerde, böyle zamanlarda hediye vermek, an’ane halini almıştır. Bilhassa müslüman Türkler arasında hediyeleşmek, mühim bir örf ve adettir.
En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Kendin

Hediye

Yap