Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Hamileliğin İlk Ruhsal Gerilim ve Heyecanı
Hamileliğin İlk Ruhsal Gerilim ve Heyecanı
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Hamileliğin İlk Ruhsal Gerilim ve Heyecanı :

Hamileliğin ilk ruhsal gerilimini ve heyecanını, kadının erkekten daha yoğun yaşadığı kesindir. Bu heyecan ve gerilimler esnasında, kadın adeta başka biri olabilir. O, bazen coşkulu, bazen de mahzun biridir. Bazen çocuk ruhiyatına bürünür, bazen de olgun bir mütefekkir gibi davranabilir.

Bazen korkulan, bazen de ümitleri vardır. Bazen panik olur, bazen de derin bir teslimiyetle sakindir. Bütün bu git Galler içindeki kadının bu değişken psikolojisini en iyi anlaması gereken, eşidir. Onun ruhiyatça göre hareket etmek, erkeğin bir noktada da vazifesidir. Kadının endişelerini, korkulanı, panik halini ve mahzunluğunu erkek, anlayışla karşılayıp, ona güven ve cesaret vermelidir. Erkek, kadının coşkularını ve heyecanını kadın gibi paylaşmalıdır. Onun çocuklaştığı anında çocuklaşmalı, derin bir teslimiyetle tefekkür anını da, kadim filozoflar gibi karşılayabilmelidir.

Kadın genellikle erkekten daha detaycıdır. O, hamilelik döneminde, hemen her aynntıyı defalarca gözden geçirir. Kadın hamileliği sürecinde, normal zamanlarından daha hassas ve kınlan bir yapıya bürünebilir. Eşinin ve ailesinin yaşam merkezine taht kurup, çevresindekilerin, etrafında kümeleşmelerini ister. 0, harrıileliği döneminde, her zamankinden daha fazla ilgi ve alaka talep eder. Erkek, kadının bütün bu istem ve taleplerini, tek başına bile olsa karşılamaya, onunla yakından ilgilenmeye azami gayret ve özeni göstermelidir

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Hamileliğin

İlk

Ruhsal

Gerilim

ve

Heyecanı