Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hamile Nasıl Olunur
Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Hamile Nasıl Olunur, hakkında detaylı bilgi makalemizde yer almaktadır. Makalemizi inceleyerek hamile nasıl olunur hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.Hamile Nasıl Olunur


Eşler Bebek İstiyor mu?

Bu karar, eşler için ileride paylaşılması gereken büyük bir sorumluluğu beraberinde getirmektedir. Bundan dolayı bir bebeğe sahip olma kararı eşlerin birlikte alacağı, ortak bir karar olmalıdır. Eşlerin ya da akrabaların bebeği isteyip istememeleri, yani ekonomik, psikolojik, bedensel ve sosyal yönlerden bu bebeğin dünyaya gelmesine hazırlıklı olup olmamaları, hamilelikten itibaren önemlidir. Eğer anne olumsuz duygulara sahipse, çocuğu istemiyorsa ya da çevresi çocuğu istemiyorsa bu olumsuz duygular bebeği de etkileyecektir. Bazı çalışmalar gebelik boyunca istenmeyen bebeklerin daha düşük kiloda doğduklarını ve daha fazla tıbbi yardıma ihtiyaç duyduklarını göstermiştir.

Uyumlu Bir İlişki mi?
Bebek sahibi olmadan önce bebeğin gelişiminde eşlerin arasındaki ilişkinin önemli bir rolü olduğu unutulmamalıdır. Beraberliğin de bebeğe hazır olması önemlidir. Hamilelik döneminden başlayarak anne-babanın birbirlerine destek olmaları bebeğin her yönden sağlıklı gelişmesini sağlayacaktır. İşte bu nedenlerden dolayı evlenir evlenmez çocuk sahibi olmak birbirini henüz tam olarak tanımamış çiftler için erken bir karar olabilir. Bazen de sorunlu evliliklerin bir bebeğin doğumuyla düzeleceği düşünülür. Aslında bu ağır sorumluluk en iyi giden ilişkilerde bile gerginlikler yaratabilir, sorunlu olan ilişkilerde ise çocuğun doğması sorunun hızla büyümesine yol açabilir. Halbuki anne babanın yaratacağı sevgi ve güvene dayalı huzurlu bir aile ortamı bebeğin temel gereksinimlerinden biridir.

Annenin Yaşı ve Fiziksel Durumu Bebek Sahibi Olmaya Uygun mu?
Planlanmadan ve çok sayıda gerçekleşen hamilelikler bir annenin vücudu kadar ruhsal durumu için de yıpratıcı olabilir. Hamilelik aralıklarının en az iki yıl olması annenin vücudunu toparlayabilmesi ve yeni bir bebeğe hazır olması için önemlidir.

Diğer önemli bir unsur da hamile kalınacak yaştır. Çok erken ya da çok geç yaşlarda yaşanan hamilelikler hem bebek hem de anne için sorun yaratabilir. 18 yaşından küçük kadınlarda fazla olan ölü doğum ve düşük kilolu bebek doğurma riski annenin sağlığına özen göstermesiyle azalabilir. 35 yaşın üzerindeki annelerde problemli gebelik riski yüksektir ancak anne adayı sağlıklı ise ve kendisine dikkat ederse bu riski azaltabilir.

Ailelerde Kalıtsal Hastalıklar Var mı ve Akraba Evliliği mi?
Öncelikle her iki ailede de kalıtsal bir hastalık olup olmadığını öğrenmek gerekir çünkü bu hastalığın bebeğe geçme tehlikesi vardır. Akraba evliliği yapılmışsa ya da eşlerde kan uyuşmazlığı varsa bunlar doktorla konuşulmalıdır.

Nasıl hamile Kalınır?

Her an hamile kalınamaz. Ergenlik döneminden menopoz sonuna kadar kadının rahminde her ay bir yumurta (dişi üreme hücresi) olgunlaşarak döllenmeye hazır hale gelir. Yani her kadın ayda bir kez ve belli günlerde hamile kalabilir. Bir aylık adet döngüsünün süresi 21-35 gün arasında değişir. Bu aranın kaç gün sürdüğü önemli değildir. Yumurtlama günü beklenen adet tarihinden genellikle 14 gün önce gerçekleşir. Bu günlerde yumurtalıkların birinden olgunlaşmış bir yumurta dışarı atılır ve tüplere geçer. Olgun yumurta burada 24-48 saat kadar canlı kalabilir. Bu nedenle kadın, yumurtlamadan yaklaşık 2 gün önce ve 2 gün sonra, toplam en fazla 4 gün içinde hamile kalabilir.

Bu arada Cinsel birleşme olmuşsa hazneye dökülen spermler (erkek üreme hücresi) rahimde ilerleyerek tüplere ulaşır ve orada bulunan yumurtayı döller. Döllenme olmazsa olgun yumurta adet kanaması ile hazneden atılır. kadın yumurtası ile erkek üreme hücresi olan Sperm birleştiğinde bebeğin ilk hücresi ortaya çıkar ve bebeğin cinsiyeti belirlenir. Cinsiyeti belirleyen erkek üreme hücresidir ve kadının çocuğun cinsiyetini belirlemede hiçbir etkisi yoktur.

Döllenmiş yumurta tüpler tarafından yaklaşık 3-4 gün içinde rahim boşluğuna taşınır. Kendisi için hazırlanmış olan rahmin iç tabakasına 2-3 gün içinde gömülür. Artık gebelik oluşmuştur. Gömülme süreci genellikle rahmin üst bölümlerinde olur. Bu bölge anne karnında gelişmekte olan bebeğin (fetüs) büyümesi ve gelişmesi için en uygun ortamdır. Yaklaşık iki hafta sonra plasenta (eş) gelişmeye başlar. Plasentanın hamilelikte yaşamsal bir görevi
vardır.

Hamileliğin Anlaşılması

Düzenli bir şekilde adet görülüyorsa ve beklenen tarih geçtiği halde adet görülmediyse hamile kalınmış olunabilir. Bunun cevabını kesin olarak öğrenebilmek için bir doktora gidilebilir. Ayrıca Ana-Çocuk Sağlığı ve Aile Planlaması Merkezlerine gidilerek de gebelik testi yaptırılabilir. Bunun yanı sıra eczanelerde satılan ve sonuçları son derece güvenli olan testler evde kişi tarafından kolaylıkla uygulanabilir.

Normal bir hamilelik son adet tarihinin ilk gününden itibaren 280 gün veya 40 hafta sürer. Doğumun 38-42. haftalar arasında olması da normal sayılır.

hamile Kaldıktan Sonra

Yaşam düzeni, alışkanlıklar ve sağlık eskisinden daha önemlidir çünkü sigara ve alkol tüketimi, ilaç ve uyuşturucu, yetersiz beslenme, gebelik sırasında annenin hastalığı veya annenin psikolojik yönden desteklenmemesi gibi çevresel faktörler bebeğin gelişimini olumsuz etkiler.

Beslenme: Bebeğin anne karnındaki gelişimini etkileyen çevresel etmenlerden birisi annenin beslenmesidir. Bebek plasenta (eş) yoluyla anneden besinleri aldığı için yetersiz beslenen bir annenin bebeği de yetersiz beslenecektir. Beynin geliştiği dönemlerde yetersiz beslenen bebeklerin merkezi sinir sistemi gelişimi de etkilenebilir.

Folik Asit Ve Diğer Vitaminler: Hücre bölünmesinin en hızlı olduğu döllenmeyi izleyen dönemde ve hamileliğin ilk üç ayında folik asit eksikliğinin olması çocukta beyni ve sinir sistemini ilgilendiren ciddi doğumsal hastalıklara neden olur. Bu nedenle, özellikle döllenme sırasında ve gebeliğin ilk üç ayında vücutta yeterli miktarda folik asit bulunması önemlidir. Folik asit, hücre çoğalması ve kan hücrelerinin yapımı için gerekli olan B vitaminlerinin çalışmasında etkili olan bir maddedir. hamile kalmak isteyen her kadının günlük gereksinim olan 0.4 mg. folik asit alması tavsiye edilir. hamile kalmadan önce folik asit kullanımına başlamamış anneler için küçük bir risk olsa da önemli olan gebeliğiniz boyunca düzenli olarak folik asit kullanmaktır.

Hamilelik süresince bebek annenin vücudundan ihtiyacı olan vitamin ve mineralleri alarak gelişimini sürdürür. Ancak annenin bu artan ihtiyacının karşılanmaması durumunda annede kansızlık, kemik bozuklukları gibi sorunlar ortaya çıkabilir, anne halsiz ve sağlıksız olur. Bu nedenle, hamilelik boyunca düzenli ve dengeli beslenmek kişinin ve bebeğin yaşamı için önemlidir.

Sigara: Sigara kullanılıyorsa hamilelikten önce ya da hamile kalındığı anlaşıldığı an bu alışkanlığı bırakmak gerekir. Sigara içilmesi bebeğin oksijen teminini kısıtlayarak onun gelişimini etkiler. Nikotin bebeğin kalp atışlarını da hızlandırır. Sigara düşük, erken doğum ve düşük kilolu bebek sahibi olma risklerini arttırır. Hatta babaların sigara içmesinin bile düşük ve sağlık problemlerine yol açan kalıtımsal bozukluklarla alakalı olduğu biliniyor. Çevredeki diğer insanların sigara içmesi ise bebeğin astım, göğüs enfeksiyonları, öksürük ve soğuk algınlığı gibi rahatsızlıklarla karşılaşma riskini yükseltir. Sigara içmenin uzun dönemde bebekler üzerinde olumsuz etkileri olduğu, bir çalışmada annesi hamileliğinde sigara içen bebeklerin daha yavaş ve etrafına tepki vermeyen bebekler olduğu ve daha çok ağladıkları gözlenmiştir. Bunun yanı sıra okul öncesi dönemde bu çocukların dikkat sürelerinin az olduğu ve sosyal uyum problemleri yaşadıkları ifade edilmiştir. anne adayı içmese bile sigara içilen yerlerden uzak durmak, yani pasif içici olmamak önemlidir.

Alkol: Hamilelikte alkol kullanımı da yeni doğanlarda fizyolojik sorunlara yol açmakta, zeka geriliği görülebilmekte, kilo, boy ve beyin büyüklüğü olumsuz etkilenmektedir. Ayrıca hamilelik boyunca içilen alkolün ilerde çocuğun hiperaktif olmasına yol açabileceği de çalışmalarda belirtilmektedir. Her gün içilen bir bardak alkol bile bebeğin gelişimini olumsuz etkiler.

Alınan İlaçlar: Hamilelik öğrenildiğinde anne adayının şeker,kalp, Guatr ya da sara gibi kronik bir hastalığı varsa doktorla görüşmeli ve kullanılan ilaçlar hakkında konuşmalıdır. Doktora danışmadan alınan tüm ilaçlar, aspirin gibi zararsız olduğu düşünülenler bile, tüm hamilelik süresince zararlıdır. Şimdiye kadar anne adayı her hangi bir ilacı hamile olduğunu bilmeden aldıysa da hemen telaşlanmamalıdır. Doktorla konuşulmalı ayrıca doktor tarafından istenmemişse röntgen çektirmemeli ve radyasyona maruz kalmamaya özen gösterilmelidir.

Ve Diğerleri: Bir diğer önemli unsur da kedi, köpek dışkısı ve çiğ etin anne karnındaki bebeğe zararlı olabilecek bir parazit taşıyabilmesidir. Bu nedenle mutfakta çiğ ete dokunduktan sonra eller yıkanmalı ve bazı yörelerde sevilen çiğ köfte gibi yiyeceklerden uzak durulmalıdır.

Kısacası hamile kalınan andan itibaren anne adayının yaşam düzeni bebeğe zarar verebilecek etkilerden uzak olmalıdır çünkü bebeğin tüm önemli organlarının oluştuğu ilk üç ay çok dikkat edilmesi gereken bir süredir. doğum öncesi gelişimin bebeğin doğumdan sonraki gelişim sürecini etkilediği de artık bilinmektedir.Etiketler:
hamile nasıl olunur,hamile giyim markaları, hamile kıyafetleri abiye, hamile nasıl olunur, hamile elbiseleri 2010, tutku hamile giyim, spor hamile kıyafetleri, hamile pijama takımı, spiralle hamile kalınırmı, esprili hamile tişörtleri, hamile kalmanın yöntemleri, emzirirken hamile kalmak, rüyada hamile, şık hamile kıyafetleri, hamile giyim izmir, hamile eşofmanları, hamile günlüğü, hamile kalma takvimi, hamile tulumları, hamile bilgi, hamile pantolon modelleri, kışlık hamile elbiseleri, seçen hamile giyim, yazlık hamile elbiseleri, annesi hamile, şık hamile elbiseleri, hamile abiye elbiseler, hamile giyim bursa, bitkisel hamile kalma, hamile abiye elbise,
Bu Makaleler İlginizi Çekebilir
Bunlar İlginizi Çekebilir
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Diğer Makaleler
 • Bebek Bere Yapımı
 • Çanta Fiyat
 • Bebek Kazak Modelleri Ve Yapılışları
 • Bebek Yelek Modelleri Açıklamalı
 • Chicco Oyun Parkı
 • Termos Çantalar
 • Chicco Oyun Parkı
 • Bebek Mama Fiyatları
 • Bebek Battaniye Kenar Modelleri
 • Titreşimli Ana Kucağı
 • Britax Römer Türkiye
 • Maxi Cosi Servis
 • Hauck Bebek Arabası
 • Bücürük Salıncak
 • Gebelik Testi Fiyatları
 • 3 Aylık Gebelik
 • Adet Sonrası Gebelik
 • 41 Haftalık Gebelik
 • Dış Gebelik Ameliyatı
 • Gebelik Sonlandırma Yöntemleri
 • Hamile Tulum Modelleri
 • Bebek Tulum Mont
 • Tesettürlü Hamile Kıyafetleri
 • Derya Baykal Bebek Bere Modelleri
 • Zuhal Hamile Giyim
 • Tesettürlü Hamile Kıyafetleri
 • Alıştırma Kilodu
 • 1 Yaş Bebek Uyku Düzeni
 • Alıştırma Kilodu
 • 1 Yaş Bebek Uyku Düzeni
 • Hamile Nasıl Bırakılır
 • 15 Aylık Bebek Uyku Düzeni
 • 15 Aylık Bebek Uyku Düzeni
 • Bebek Güneş Gözlükleri
 • Açıklamalı Bebek Şapka Modelleri
 • Bebek Tulum Mont
 • Derya Baykal Bebek Şapka Modelleri
 • Sebamed Güneş Kremleri
 • Türbanlı Hamile Kıyafetleri
 • Hamilelik Sonrası Korse
 • Işıl Hamile
 • Erkek Bebek Hırka Modelleri Ve Yapılışı
 • Bel İncelten Korse
 • Bebek Elbise Örgü Modelleri Anlatımlı
 • Dost Doğum Günü Mesajları
 • Sebamed Moısturızıng Cream
 • Sebamed Şampuan Çeşitleri
 • Bebek Bere Modelleri Ve Yapılışı
 • Yavru Kedi Tuvalet Eğitimi
 • C&a Bebek Giyim
 • Bebek Hırka Örnekleri Açıklamalı
 • Hamile Qalmagin Yollari
 • Hamile Kalınmayacak Günler
 • Bebek Kışlık Tulum
 • Dalin Şarkısı
 • Bebek Odası Dolap Modelleri
 • Kişisel Bakım Nedir
 • Chicco Online Satış
 • Bebek Mobilya Kulpları
 • Bebek Beşik Örtüleri
 • Prima Yeni Doğan Bebek Bezi Fiyatları
 • Biberon Maması
 • Alt Değiştirme Minderi
 • Mama Sandalyesi Kılıfı
 • Vatan Oyun Parkı Oyunları
 • Vatan Oyun Parkı Oyunları
 • Örgü Bebek Battaniye Örnekleri
 • Bebek Battaniye Yapılışı
 • Bebek Battaniye Yapılışı
 • Oyun Parkı Modelleri
 • Esema Mama Fiyatı
 • Oyun Parkı Beşik Kurulumu
 • Mama Sandalyesi Kılıfı
 • Hastane Bebek Odası Süsleme
 • Ucuz Mama
 • Caillou Web Sitesi
 • Ucuz Mama
 • Gemici Bebek Odası
 • Büyüyen Bebek Odası
 • Yeni Doğan Bebeklerin Banyosu
 • Ana Kucağı
 • Ana Kucağı Chicco
 • Ana Kucağı Fiyatları
 • En Ucuz Ana Kucağı
 • Chicco Ana Kucağı
 • Ana Kucağı Seti
 • Maxi Cosi Ana Kucağı
 • Fisher Price Ana Kucağı
 • Ana Kucağı Modelleri
 • Sallanır Ana Kucağı
 • Bebek Ana Kucağı
 • Casual Ana Kucağı
 • Pierre Cardin Ana Kucağı
 • Ana Kucağı Kılıfı
 • Ev Tipi Ana Kucağı
 • Ana Kucağı Oto Koltuğu
 • Oto Koltuğu Ana Kucağı
 • Bebek Araba Koltuğu
 • Jeny Ana Kucağı
 • Casaul Ana Kucağı
 • Bebek Koltuğu
 • Otomatik Ana Kucağı
 • Kanz Ana Kucağı
 • Bebek Oto Koltuğu
 • Ana Kucağı Ve Oto Koltuğu
 • Kraft Ana Kucağı
 • Chicco Dreams Ana Kucağı
 • Sallanan Ana Kucağı
 • Pierre Cardin Ana Kucağı
 • Bebek Taşıma Koltuğu
 • Bebek İçin Ana Kucağı
 • Ucuz Ana Kucağı
 • Baby2Go Ana Kucağı
 • Bebek Araba Koltuğu
 • Bebekler İçin Ana Kucağı
 • Ana Kucağı Kanguru
 • Baby Max Ana Kucağı
 • Kanguru Ana Kucağı
 • Kraft Ana Kucağı Oto Koltuğu
 • Graco Ana Kucağı
 • Oto Bebek Koltuğu
 • Fisher Price Çok Fonksiyonlu Ana Kucağı
 • Fisher Price Ana Kucağı Sallanan Sandalye
 • Fisher Price Yağmur Ormanı Ana Kucağı
 • Ev Tipi Ana Kucağı Modelleri
 • Oto Koltuğu Bebek
 • Otomatik Sallanan Ana Kucağı
 • Kraft Bebek Koltuğu
 • Pilsan Ana Kucağı
 • Elektrikli Ana Kucağı
 • Babyhope Ana Kucağı
 • Araç Bebek Koltuğu
 • Chicco Ana Kucağı Modelleri
 • Pierre Cardin Ana Kucağı Oto Koltuğu
 • Ana Kucağı Modelleri Ve Fiyatları
 • Stork Ana Kucağı
 • Crystal Baby Ana Kucağı
 • Chicco Ana Kucağı Fiyatları
 • Bebek Araç Koltuğu
 • Bebek Koltuğu Fiyatları
 • Macleran Ana Kucağı
 • Maxi Cosi Cabriofix Ana Kucağı
 • Sallanan Ana Kucağı Modelleri
 • Ucuz Bebek Koltuğu
 • Chicco Ev Tipi Ana Kucağı
 • Chicco Ana Kucağı Oto Koltuğu
 • Kraft Sallanan Ana Kucağı
 • Kraft Ana Kucağı Modelleri
 • En Ucuz Bebek Koltuğu
 • Maxi Cosi Ana Kucağı Oto Koltuğu
 • Ana Kucağı Oto Koltuğu Fiyatları
 • Bebek İçin Araba Koltuğu
 • İstikbal Bebek Koltuğu
 • Bebekler İçin Araba Koltuğu
 • Bebek Araba Koltuğu Fiyatları
 • Bebek Oto Koltuğu Fiyatları
 • Sihirli Mum
 • Römor Araba Koltuğu
 • Oto Bebek Koltuğu Fiyatları
 • En Ucuz Bebek Oto Koltuğu
 • En Ucuz Bebek Araba Koltuğu
 • Çocuklar İçin Araba Koltuğu
 • Chicco Bebek Koltuğu
 • Ucuz Bebek Oto Koltuğu
 • Çocuk Koltuğu Fiyatları
 • Çocuk Güvenlik Koltuğu
 • Concord Araba Koltuğu
 • İsofix Bebek Koltuğu
 • Çocuk Koltuğu
 • Kanz Araba Koltuğu
 • Pierre Cardin Araba Koltuğu
 • Araba İçin Bebek Koltuğu
 • Bebek İçin Araba Koltuğu
 • Maxi Cosi Araba Koltuğu
 • Römer Duo Plus İsofix
 • Satılık Araba Koltuğu
 • Kraft Araba Koltuğu
 • En Ucuz Araba Koltuğu
 • Bebek Araba Koltuğu Fiyatları
 • Araba İçin Bebek Koltuğu
 • Römer Adventure
 • Römer Oto Koltuğu
 • Britax Römer Evolva
 • Araba Koltuğu
 • Araba Koltuğu Bebek
 • Araba Bebek Koltuğu
 • Römer King Plus 2011
 • Chicco Araba Koltuğu
 • İkinci El Araba Koltuğu
 • Britax Römer Kidfix
 • Britax Römer King Plus
 • Britax Römer Duo Plus
 • Concord Neo Travel
 • Britax Fixway
 • Concord Telefon
 • Britax Oto Koltuğu
 • Britax Römer Oto Koltuğu
 • Britax Römer King Plus Oto Koltuğu
 • Britax Römer Bebek Arabası
 • Concord Neo
 • Neo Concord
 • Concorde Neo
 • Concord Baby
 • Kraft Türkiye
 • Concord Car Seat
 • Kraft Travel Sistem Bebek Arabaları
 • Concord İntense
 • Kraft Matrix
 • Concord Neo 2011
 • Kraft İdol
 • Concord Neo Travel System
 • Kraft Twist Travel
 • Bebek Emzirme Koltuğu
 • Concord Stroller
 • Kraft Duo
 • Bebek Oturma Koltuğu
 • Bebek İçin Araba Koltuğu
 • Araç Çocuk Koltuğu
 • Kraft Twist Travel Sistem
 • Araba Için Bebek Koltuğu
 • Kraft Twist Bebek Arabası
 • En İyi Bebek Oto Koltuğu
 • Concord Bebek
 • Kraft Jogger
 • Kraft Bebek Oto Koltuğu
 • Kraft Fox
 • Recaro Bebek Koltuğu
 • E Bebek Oto Koltuğ
 • Bebek Koltuğu Yasası
 • Concord Bebek Arabası
 • Kraft Baston
 • Concord Bebek Arabaları
 • En Ucuz Bebek Araba Koltuğu
 • Kraft Bebek Beşiği
 • İkinci El Bebek Oto Koltuğu
 • Kraft Bebek Telsizi
 • Concord Neo Quantum
 • Bebek Koltuğu Zorunluluğu
 • Bebek Oto Koltuğu Nasıl Bağlanır
 • Kraft Telsiz
 • Araç Bebek Koltuğu Fiyatları
 • Bebek Araba Koltuğu Fiyatları
 • Kraft Puset
 • Bebek Kanguru
 • Kraft Horn Travel
 • Kanguru Bebek
 • Kraft Yürüteç
 • Kanguru Chicco
 • Kraft Kanguru
 • Chicco Kanguru
 • Kraft Horn Bebek Arabası
 • Kanguru Hakkında Bilgi
 • Kraft Star Bebek Arabası
 • Kraft Yürüteçler
 • Kraft Çocuk Koltuğu
 • Kraft Port Bebe
 • Kraft Wind Baston
 • Kraft Bebek Arabası Modelleri
 • Kanguru Resimleri
 • Kanguru Fiyatları
 • Kanguru
 • Kanguru Modelleri
 • Baby Sling Kanguru
 • Spekularit Taşı
 • Bebek Kanguru Çeşitleri
 • Kraft Kanguru
 • Chicco Kanguru Modelleri
 • Kanguru Yavrusu
 • Yükselticiler
 • Kanguru Resmi
 • Kraft
 • Kanguru Bebek Taşıma
 • Kraft Matrix Dlx
 • Kraft Bebek Çantası
 • Bebek Taşıma Kanguru
 • Ametist Taşı Fiyatları
 • Kanguru Kreş
 • Kraft Bebek
 • Kraft Port Bebe
 • Granit Mermer Fiyatı
 • Sevgililere Hediye
 • Ahşap Puzzle Oyuncak
 • Ahşap Zeka Oyuncakları
 • Bebek Arabası Kraft
 • Kraft Park Beşik,
 • Hediye Gönderimi
 • Kraft Bebek Arabası
 • Hediyelik Aksesuarlar
 • Kraft Beşik Modelleri
 • Babybjörn Kanguru
 • Kraft Energy
 • Kraft Wind
 • Oto Koltuğu Kraft
 • Kraft Araba
 • Bebek Kanguru Modelleri
 • Kraft Oto Koltuk
 • Kraft Oto Koltuğu
 • Kraft Twıst
 • Bebek İçin Kanguru
 • Kraf Bebek Pusetleri
 • Hamile

  Nasıl

  Olunur