Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Gebelik Uzman Tv
Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Gebelik Uzman Tv.Kadının doğum öncesi devresine verilen isimdir. Devre bebeğin ana rahminde büyümeye başlamasından doğuma dar devam eder.Annenin sağlığı kadar doğacak yavrunun sağlığı da gebelik sırasında alınacak bir takım tedbirlere, gözetilecek bir takım notalara bağlıdır. Bu bakımdan gebelik kadının sağlığı bakımından büyük önem taşır. Bu devreyi genellikle bütün tedbirleri gözönünde bulundurarak geçiren bir kadın emin ve daha kolay bir doğum yapar. bebek ise daha büyük güven içinde dünyaya gelir.Detaylı bilgiyi makalemizde bulabilirsiniz.

Gebelik Uzman Tv
Gebelik erKek hücreleri ile kadının yumurta hücrelerinin birleşmesi anında başlar.  İki hücre yumurtalıktan rahme giden borunun ampul kısmında birleşir.
Erkek hücreleri 4–12. içinde kendi hareketleri ile bu boruya ulaşırlar. Bu süre içinde aşılayabilecekleri olgun bir yumurta bulurlarsa birkaç tanesi onun çevresinde dizilir, ancak bir tanesi kuyruğu dışarıda kalmak şartıyla yumurtanın içine girer. Bu şekilde kaynaşan iki hücre ana rahmine tutunarak, yeni bir canlı meydana gelinceye kadar binlerce defa bölünürler.
Düzgün aralıklarla adetini gören bir kadının yumurtalığında her ay bir yumurta olgun ve döllenmeye hazırlanır. Ongunlaşan yumurta rahme giden boruya geçer. Bu olay yaklaşık olarak beklenilen adetten 14 gün önce, yani iki adet hali ortasında meydana gelir. Olgun yumurta, rahim borusunda birkaç saat aşılanma kabiliyetini korur. Rahmin yoluna bırakılan erkek hücreleri 24–48 saat döllenme güçlerini devam ettirirler.

Etiketler: gebelik uzman tv,uzman tv gebelik,gebe elbiseleri,gebe kıyafeti,gebe nasıl kalınır,nasıl gebe kalınır,gebelik resimleri,gebe kıyafet,gebelik hesaplama haftası,gebelik beslenme,gebelik gelişimi,gebelik beslenmesi,gebelik haftası hesaplaması,gebelik bebek gelişimi,gün gün gebelik,gebelik kilo,anne karnında gebelik,erken gebelik,ektopik gebelik,gebelik nedir
En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Gebelik

Uzman

Tv