Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Fön Fırçası
Fön Fırçası
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Fön Fırçası: saçlarınıza daha güzel,esnek saç mödeli vermek için önemi malzemelerinden birisidir, Olmazsa olmaz olan fön fırçasıdır, bu fırça genel olarak kullanılır, sizi adeta değiştirecektir fön çekmek. Daha detaylı bilgiler için aşağıda bulunan makaleyi okuyunuz.

Fön Fırçaları

Duygu, düşünce, inanış, tepki gibi olguları her zaman konuşarak ifade edemeyiz. Bazen konuşmak için yeteri kadar vaktiniz yoktur, bazen de bulunduğunuz mekan her konuda anlatım yapmaya uygun değildir.

İster yaradılışa inanın, ister evrime; insanoğlunun dünyadaki en zeki ve en özellikli varlık olduğu gerçeğini kabullenmemeniz olasılıklar dışındadır. İşte bu akıllı mahluk (yani bizler) kıyafet, takı ve saç modeli ile ağzından tek kelime bile çıkmadan birçok şeyi ifade edebilir.

Kadınlar ve erkekler en az kıyafet seçimi kadar saç şekli seçimine de önem verir. Seçtikleri saç şekli genelde bulundukları ruh halini de temsil eder. Fakat saça özel bir şekil vermek herkesin bildiği üzere zahmetli bir iştir. Zahmetli şekillendirme yöntemlerinin belki de en basiti olarak nitelendirilebilecek olanı ise föndür.

“Fön çekmek” olarak tabir edilen bu yöntem günümüz teknolojileri ışığında imal edilen “saç maşası” ve “saç düzleştiricisi” isimli ürünlerle gerçekleştirilememektedir. Başka bir deyişle bu aletler; saça fön çekilmiş havası vermekten ziyade düz bir görünüm sağlamaktadır.

Öncelikle kaliteli ve profesyonel malzeme gerekliliği göz ardı edilmemelidir. Fön çekebilmek için profesyonel bir ekipmana ihtiyaç bulunmaktadır. Profesyonel fön makinesi, profesyonel ve uygun bir fırça fönün en gerekli unsurlarıdır.

Ancak elbette sadece fön makinesi ve fırça iyi fön için başlı başına yeterli değildir.


Fön öncelikle
saçın yıkanması ile başlar. Burada doğru şampuan ve kremin kullanılması büyük önem arzeder. Saçın yapısıyla uyumlu olmayan şampuan ve saç kremleri saçın yapısı üzerinde olumsuz etki bırakara fönün kalıcılığını ve kararlılığını bozar.

Saçlar ılık suyla yıkanmalıdır, ne çok sıcak ne de soğuk su fönden önce saça faydalı olmaz. Fön öncesi saçın nemlenmesi çok önemlidir. Soğuk su saçların parlak görünmesine neden olsa da saçlar soğuk su ile yeterince yumuşamaz ve nem tutamaz.

Fön saçtaki suyun buharlaştırılarak saçın zorlandığı şekle sokulması işlemidir. Bu noktada yıkanmış, kremlenip durulanmış bir saç fön işlemine hazırdır. Ancak fönden önce saçın bir miktar kurutulması ya da doğrudan ıslak saçla föne başlanması profesyoneller arasında tartışma konusudur.

Kuaförler hangi işlemde daha iyi performans alırlarsa o şekilde uygularlar. Ancak kıvırcık ve kabarık saçlar için ıslak saçla, düz ve itaatkar saçlar için havlu ile nemi alınarak föne başlanması uygun olur.

Fön işlemi kesinlikle profesyonel bir fön makinesi ile yapılmalıdır. Fön Makineleri saç kurutma makinelerinden farklıdır. Havayı daha basınçlı ve yüksek ısı ile üflemek için tasarlanmıştır. Ev fön makinelerinde bulunan termik ısı koruması bulunmaz.

Yani makine belli bir ısının üzerine çıksa da ısısı asla kapanmaz. Saç kurutma makineleri motoru korumak için uzun süreli çalışmalarda rezistansını kapatan özel bir sisteme sahiptir. Kuaför Fön Makinelerinin ömrü saç kurutma makinelerine göre daha kısadır.
En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Fön

Fırçası