Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Evlenecek Çiftlerin Ailelerinde Ekonomik Boyut
Evlenecek Çiftlerin Ailelerinde Ekonomik Boyut
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Evlenecek Çiftlerin Ailelerinde Ekonomik Boyut :

Evlenecek çiftlerin ailelerinde, ekonomik boyut farklılığı, tıpkı eğitim ve kültür farklılıksan gibi, mat ve donuk bakılan bir boyuttur. Zengin ve hali vakti yerinde aileler, genellikle çocuklarına daha zengin veya en azından, kendi maddi boyutlananda ailelerin kızlanyla evlenmeyi salık veriyorlar. Ekonomik açıdan orta halli aileler de, kızlannı zengin bir ailenin çocuğuyla evlenmeye teşvik ediyorlar. "Zengin bir koca bulup veya zengin bir ailenin kızıyla izdivaç edip, hayatını kurtar" felsefesiyle akşamlayıp, sabahlayan servet avcılannın, az bir güruhu oluşturduğunu hiç kimse iddia edemez. Bu anlayış, bireyin eğitim ve kültürel açıdan kendisini yetiştirmesini geri planlara atan bir anlayış oldu.

Bilindiği üzere, ekonomik boyut açısından farklılık gösteren ailelerin çocuklan bir evlilik peydahladıklarında, ister arkalarından veya isterse de önlerinden gelen şu onur zedeleyici alçak veya yüksek tondaki sesin muhatabı olmaktan bir türlü kurtulamazlar. "Adamla parası için evlendi" veya "kızın parasına vuruldu" diğer bir taraftan, "parayla kızına koca aldı" veya "içgüveyi mi gitmiş" ila ahiri, fertler bu tip yakıştırmalarla muhatap olmaktan bir türlü kendilerini kurtaramazlar.

Hattı zatında, istikrarlı ve huzurlu bir evlilik için, evlenecek bireylerin ailelerinde, ekonomik boyut farklılıksan arasında uçurumlar olmamalıdır. Ekonomik boyut farklılığı, sosyal boyut farklılığım, sosyal boyut farklılığı, sosyal muhit farklılığım, sosyal muhit farklılığı, kültür farklılığım doğurur ve birey evlenerek mensubu bulunduğu bu yeni çevrede, zaten evlenmiş olmanın yeni ve kişide devrim sayılabilecek değişimler içinde, bir de bu boyut değişikliliklerinin getirdiği, yeniliklerle boğuşmamalıdır. Evlilikteki değişim ve yenilikler, ne kadar sade ve şatafatsız olursa, kişiler evliliklerinde o kadar mutlu ve huzurlu olabilirler.

Evliliklerde çok kere huzursuzluk ve mutsuzluğun kaynağı, evlilik ve evlilik sonrasın şatafatlılığıdır. Zenginlik çok kere, sadeliği reddettiği gibi şatafatlılığın her türlüsü için, envai çeşit zemini hazırlamaktan da geri durmaz. Kim bilir, belki de şatafatlılık, zenginliğin Şialarındandır. Evlilikte, bu alanda da, denge Şarttır.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Evlenecek

Çiftlerin

Ailelerinde

Ekonomik

Boyut