Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Evde Oyuncak Bebek Yapımı
Evde Oyuncak Bebek Yapımı
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Evde Oyuncak bebek Yapımı.Eski çoraplardan birçok şey yapılabiliyor. Fakat bugün ki konum eski çoraplardan yapılanlar yepyeni muhteşem oyuncaklar! Herşeyin kanserojen malzeme içerdiği günümüzde siz de çocuğunuza hem onun sağlığını düşünerek hem de eski çorapları değerlendirip çöpe atmamak adına böyle bir projeyi hayata geçirebilirsiniz.Detaylı bilgiyi makalemizde bulabilirsiniz.

Evde Oyuncak Bebek Yapımı

Gerekli malzemeler:

1-İğne iplik
2-Değişik renkte kumaş
3-Örgü ipliği
4-Elyaf
5-Çuvaldız

Yapılışı:

Önce küçük bir yastık kılıfı diker gibi bir kılıf dikin.Ancak eni bir yastık kılıfından daha kısa olsun.Sonra diktiğiniz yastık kılıfının dört köşesini yuvarlak şekilde katlayıp onu da dikin.Ters çevirip içini elyaf doldurun çok sıkı olmasın.Sonra kılıfın ağzını dikip yukarıdaki resimde olduğu gibi alt kısımdan tam ortasına kadar bacak olacak şekilde dikin.Kolları da aynı şekilde dikin.

Dikim işi bitiğinde gövde hazır.Başı için desensiz ten rengindeki bir kumaşı yuvarlak yastık yapar gibi dikin.İçini elyaf doldurmadan önce zevkinize ve kabiliyetinize göre ağzını,burnunu,saçlarını,kaşlarını gözlerini değişik renkteki örgü iplikleriyle yapınız.Kolay olsun diye önce kalemle çizebilirsiniz.Sonra içini elyaf doldurup ağzını dikiniz ve gövdeyle dikerek birleştiriniz.

En son elinizdeki örgü iplikleriyle yukarıdaki gibi atkısını yapınız.Yukarıdaki resimde saç yerine bere yapılmış.Dilerseniz ve biliyorsanız bere yapın.Örgü işinden anlamıyorsanız saç yapmak daha kolay.Saç ve atkı yaparken çuvaldız kullanabilirsiniz.Elyaf ve kumaş bulmak sorunsa pratik olarak evdeki bir yastığı bu iş için kullanabilirsiniz.Hepsi bu kadar.Bitiğinde kırılmayacak,yırtılmayacak hata büyüdüğünde çocuğunuzun yıllarca saklayabileceği bir el yapımı oyuncak bebeğe sahip olacaksınız.
En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Evde

Oyuncak

Bebek

Yapımı