Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Etamin Tablo Modelleri
Etamin Tablo Modelleri
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Etamin tablo modelleri sizler için özel olarak hazırlanmıştır. Hazırlanan bu etamin modelleri günümüzde çok fazla kullanılmaktadır. Etamin modellerini genellikle kızlar yapar.

Kızlar etamin modelleri yaparak kendi çeyizliklerine bırakırlar bu sayede çeyizliklerini hazırlamış olurlar. Hazırladıkları çeyizlikleri evlenecekleri zaman çıkarıp halka gösterirler. Etamin tablo modelleri çok bulunmaktadır.

Özellikle baykuşlu işlenmiş etaminler çok fazla bir şekilde bulunmaktadır. Herhalde etamin tablosuna güzel gidiyor. Daha değişik modelleride bulunmaktadır. Türbanlı anne ve kız tablosu, Kuş tablosu, havlu kenarına işlenmiş etamin desenidir. Bu etamin tablo modelleri çok güzel olarak işlenmektedir.

Goblen; iğne ve iplik ile, sayılabilir delikleri olan kumaşa yapılmış resimlerdir. Goblen işlemesinde tüm tabloda hepsi aynı yöne bakan yarım çarpı şeklindeki dikişler kullanılır.

Yurtdışında gobelin ve Türkiye’de de özellikle Fransız markaların hakimiyeti olduğu için “goblen” olarak geçen el sanatının değişik dikiş türleri olmasına rağmen işleme açısından temelde kaneviçe veya etaminden hiçbir farkı yoktur.

Goblen için, Türkiye’de çarpı işi olarak bilinen el sanatının (kaneviçe ve etamin) , yarım çarpı işi olarak uygulananı da diyebiliriz.
En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Etamin

Tablo

Modelleri