Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Doğal Taşların Fiyatları
Yeşilex Afrodizyak (10 Kapsül)
79.00 TL
Ürün Fiyatı

101171
Adet Satıldı

İncele
Hemen Al
Yeşilex Afrodizyak Macun (230 gr.)
59.00 TL
Ürün Fiyatı

70248
Adet Satıldı

İncele
Hemen Al
Doğal Taşların Fiyatları
Doğal Taşların Fiyatları, minerallerin, doğal taşların kullanılma amaçları; sanayi de yardımcı madde olarak kullanılması ve ya kuyumculukta kullanılması ile sınırlı değildir. Günümüzde bilim ve teknolojinin ilerlemesi doğal taşların enerjilerinin gerçekliğini ortaya koymuş ve doğal taşların enerjilerinden faydalanmak amacıyla, şifa, sağlık, güzellik alanında kullanılanımı artmıştır, artmaya devam etmektedir. Yapılan araştırmalar minerallerin, doğal taşların, sanayi, kuyumculuk ve dekoratif olarak kullanımının, yılda %15 ila %35 arasında arttığını göstermektedir.

Doğal Taşların Fiyatları


Mineraller ve doğal taşlar Türkiye madenleri açısından da değerli bir hazine ve katma değer yüksek bir gelir kaynağıdır.Ancak;Anadolu da doğal taşlar 5000 yıldır bulunmasına bilinmesine ve kullanılmasına rağmen; bu konu üzerine çok ciddi bilimsel çalışmalar yapıldığını söyleyemeyiz. Oysaki Türkiye’nin sahip olduğu doğal Taş kaynakları, dünyanın nadir çeşitleri arasındadır. Bunlara, Diaspore ailesinden olan, Zultanit, çubuk agat, mavi kalsedon, karnelyan, kemerelit, opal, hatta oltu taşını örnek verebiliriz.Diaspore ailesinden olan ve sadece Türkiyede Milas bölgesinde bulunan, “Türk Lokumu” diye adlandırılan “Zultanit” in bir benzeri hatta dalt grubu içindeki Aleksandrite, Rusya da bulunmaktadır ve Rusya’nin neredeyse simgesi haline gelmiştir.

Diaspore ailesinden olan Aleksandrite ve Zultanite taşlarının özelliği aldıkları ışığa göre renk değiştirmeleridir. Aleksandrite taşının nadir bulunan renklerinin satış fiyatları pırlanta fiyatları kadar yüksektir. Aleksandret taşından daha yüksek kaliteye ve daha zengin renklere sahip olan ve sadece Türkiye’de bulanan Zultanit taşı ender renkleri dahi, bir kibrik kutusu büyüklüğündeki taşın fiyatı 500.usd dir. Oysaki aynı taşın işlenerek satılması halinde fiyatı iyi kalite pırlanta fiyatları ile aynıdır.
En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Doğal

Taşların

Fiyatları