Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Çocuğun Beslenmesi Ve Kafein
Çocuğun Beslenmesi Ve Kafein
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Çocuğun Beslenmesi Ve Kafein :

Ülkemizin sosyoekonomik koşullanandaki değişimin, sosyokültürel boyutta da insanımızın yaşamım etkilediği muhakkaktır. Eskilerdeki kahvaltı alışkanlıklanmızın yerini, bugün usulen yerine getirilen ve alelusul yapılan, refleks bir alışkanlıktan başka bir davranış ve beslenme biçimi olduğunu hemen herkes açıkça görebilmektedir. Eski yıllarda donatılan kahvaltı sofralannın Gıda çeşitlerini, bugün pek çoğumuz bilmiyoruz. Bugün ise, bir poğaça veya iki dilim ekmek ve üzerine sürülen, içindeki katkı maddelerinin ne olduğu bile doğru dürüst bilinmeyen, margarin ve şeker deposu haline getirilmiş reçel ve birkaç bardak çay yahut da, hazır kahvelerle yapılan kahvaltıların, çocuk beslenmesi ve sağlığı açısından ne derece elverişli bir beslenme şekli Olduğu, hep tartışılmaktadır.

Uzmanlar, insanoğlunun kafeinle ne zaman tanıştığını tartışa dursunlar, ülkemiz insammn kafeinle tanışıklığı yeni olmamaca birlikte, yaygın bir şekilde tüketimi, sosyoekonomik olumsuz etkinin, yaşamımızı şekillerıdirmeyi başarmasıyla hız kazanmıştır. Türk ailesi, daha otuz veya kırk sene önce, sabah kahvaltısında, çay ve hazır Kahve gibi tüketim ürünlerini sofrasında başköşeye oturtmak bir yana, kolaylıkla mutfağına bile sokmazdı. Bugün ise, küçücük çocukların kahvaltılarında, çay olmazsa olmaz, günlük öğünlerinde ise, kolalı içecekler adeta anne sütü yerine tüketilmektedir.

Bilinçsizce şekillenen sosyokültürün bir uzantısı olarak şekil alan beslenme alışkanlıkları, beraberinde, belki ucuz olmakla birlikte, zararlı unsurları da barındırmaktadır.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Çocuğun

Beslenmesi

Ve

Kafein