Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Açlık Kan Şekeri Nasıl Düşürülür
Açlık Kan Şekeri Nasıl Düşürülür
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Açlık Kan Şekeri Nasıl Düşürülür, Sorusuna ceva Bulmak için Makalemizi inceleyiniz.Şeker hastalığı oluşmadan önceki safhaya gizli şeker denir. Bu kişilerin bir kısmında sadece açlık kan şekeri yüksektir, bir kısmında ise sadece tokluk kan şekeri yüksektir. Bir kısım hastada ise reaktif hipoglisemi denen yemek yedikçe kan şekerinin düşmesi vardır.

Açlık Kan Şekeri Nasıl Düşürülür:

Kan şekerini düşüren şifalı bitkiler ve yiyecekler


Prof. Dr. Ahmet Maranki kan şekerini düşürmek için yulaf, kereviz tohumu, arpa çimi, okaliptus yaprağı, ceviz yaprağı, karadut yaprağı, keçi sakalı, dulavrat otu, hindiba, zeytin yaprağı, Ardıç tohumu, böğürtlen yaprağı, yaban mersini, adaçayı veya aslanpençesi bitkilerinden hangisi kullanılmak isteniyorsa, o bitkinin çayı hazırlanıp rahatsızlığın durumuna göre günde 3-4 bardak kadar içilmesini önermektedir.

Kan şekerini düşürmek için Ne Yapmalıyız?


Karahindiba Ceviz Yaprağı ile birlikte çay biçiminde kaynatılır ve demlendikten sonra içilir. Sayın Maranki bu kürden günde kaç bardak içileceğini belirtmemiştir ancak yukarıdaki bilgiler ışığında günde 3-4 bardak içileceği anlaşılmaktadır.

Kan şekeri nasıl düşürülür? Prof. Dr. Ahmet Maranki formülü 2

Yabani hindiba zaytinyağı ile birlikte kaynatılıp demlendikten sonra içilir. Sayın Maranki bu kürden de günde kaç bardak içileceğini belirtmemiştir ancak yukarıdaki bilgiler ışığında günde 3-4 bardak içileceği anlaşılmaktadır.
En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
 • Ilker Öncüiyi günler geçen gün bir alış merkezin otoparkında başım dönü yürümete dah zorlandım hatta arkaşaları aradım onlar almaya geldiler bei hastaneye gittik hemen yapılan tahlillerde gzili şeker rasladılar tedavisi mümkünmü yardımcı olursanzı sevinirim.
 • Mihrican Unalmerhaba, ben 28 haftalik hamileyim sekerim cikti, aclik sekerim hep yuksek cikiy ne yapmam lazim dr. insulin verdi kulanmak istemiyum. Asadaki bitkilerden kulanabilirmiyim?. Bilgiledirirseniz cook sevinirim, simdiden cok tesekkurler...
 • Şifa MarketHamile ve emziren bayanlara birşey öneremiyoruz doktor kontrolunde olması gerekiyor. Bilgi Hattı: 0224 234 5678
 • Açlık

  Kan

  Şekeri

  Nasıl

  Düşürülür