Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Rüyada Kayıptan Gelen Ses Duymak
Rüyada Kayıptan Gelen Ses Duymak
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Rüyada Kayıptan Gelen Ses Duymak :

Rüyada Kayıptan Ses Duymak: Rüyada, emir, nehiy veya korkutmak ve men etmek, yahut müjdelemek için kayıptan bir ses işittiğini görmek, sesin hitap ettiği şekilde tâbir olunur. Rüyada ne denilmişse, tâbiri de odur.

Rüyada sesinin gür çıktığını görmek iyilikle anılmaya, cılız çıktığını görmesi itibardan düşmeye ve korkuya. Sesi alçaltmak mütevazi ve mütedeyyin olmaya, sesi gereğinden fazla yükseltmek zulümkarlığa. Her çeşit güzel ses, kime ait olursa olsun, ferahlık ve sevinçe. Dinlemesi hoş olmayan tüm sesler üzüntü ve sıkıntıya. Sesini bir alimin yahut saygın bir kimsenin sesinden daha çok çıkarmak ayıp bir iş yapmaya ve günaha. Gümüş paraların sesini işitmek rahat ve huzura, sözünü yerine getirmeye. Altın sesi sevindirici habere. Metal paraların sesi şiddetli haberlere.

Bir insanın sesini işitmek, bu sesin güzelliği nisbetinde o kimseden iyilik görmeye. Hayvanlardan insan sesi duymak büyük menfaatlere. Arı sesi bayağı bir kimseden gelecek sıkıntıya. Koyun sesi, evin hanımının nezaket ve cömertliğine yahut birinden görülecek iyiliğe. Oğlak, kuzu ve koç sesi bolluk ve sevinçe, at sesi, yiğit bir kimseden gelecek hediyeye.

Eşek sesi akılsız düşmanın yapacağı kötülüğe, katır sesi aksi bir adamın vereceği sıkıntıya. Buzağı, öküz ve inek sesi fitneye düşmeye, deve sesi cihada, faydalı ticarete ve karlı yolculuğa. Arslan sesi heybet ve şiddete, zalim yöneticiden korkmaya, köpek uluması boş sözlere dalmaya, güvercin ötüşü sesle ağlamaya yada nikaha, kırlangıç sesi faydalı söze yahut Kur'an-ı Kerim dinlemeye, karga sesi ayrılık ve ölüm haberine. Vahşi hayvan sesi üzüntü, keder ve korkuya delalet eder.

Gaibden gelen ve mahiyeti emir, yasak, korkutmak, uyarmak, müjdelemek ve bilgi vermekle ilgili bütün sesler, rüyadaki şekli ile yorumlanırlar.

Rüyada insanın bir takım acayip sesler duyması fakat ne gibi sesler olduğunu anlayamaması, kendisiyle ilgili bir problem hakkında pek doğru olmayan bir haber alacağını gösterir.

Ses güzelse iyi haber, ses kötü ise kötü haberdir.

Hayvanların sesleri üzüntü, keder, korku ve sıkıntılıga delalettir. Atın kişnemesi izzet ve kuvvete işarettir. Köpek sesi, boş söze işarettir. Pars sesi, hayret ve dehşete delalettir. Güvercinin ötmesi, feryat etmeye işarettir. Kırlangıcın cıvıltısı, faydalı •söze veya Kur'an-ı kerim dinlemeye yorumlanır. Kurbağa sesi yola gitmeye. Yılan sesi, harp ve savaşa; eşek anırması, zalimler aleyhinde beddua etmeye. Katır sesi söze ve şüpheli şeylere dalmaya.

Buzagı sesi, fitneye, deve sesi yolculuk ve meşakkata. Aslan sesi şaşırıp kalmaya ve korkutulmaya. Kedi sesi feryat, kovuculuk ve adamın ardınca ayıplarını söylemeye yorumlanır. Fare iniltisi, bir araya gelmeye muhabbet ve rızka, geyik sesi inlemek ve vatan hasretine, kurt uluması hırsızlıkla korkutmaya, tilki sesi feryat ve yer degiştirmeye, çakal ürümesi, hayır ve şerden mühim işlere işarettir.Rüyada insanın seslenmesi, halk arasında iyi isim ve şöhrete delalet eder. Rüyada sesinin gür ve kuvvetli çıktığını gören kimse, halk içerisinde iyilikle anılır ve şöhret kazanır.

Sesinin zayıf çıktığını gören kimse bunun aksinedir. Rüyada bir insan sesi işittiğini gören kimse, bir mevkiye geçer. Rüyada sesini bir alimin sesi üzerine yükselttiğini gören kimse, günah işler. Zayıf ses, korkuya, sesi alçaltmak ise, mütedeyyin ve mütevazı olmaya işarettir. Vali ve rütbeli emniyet mensuplarının rüyada seslerinin zayıf çıkması memuriyetten ayrılarak perişan ve zelil olmalarına delalettir. Gümüş paraların sesi, fitneye yorumlanır. Altınların çıkardığı sesi işitmek sevindirici haberlerdir. Gümüş ve demir paraların sesini işitmek ise şiddetli haberlerdir.

Bazı tabirciler, ğümüş ve altın paraların sesleri, güzel söze işarettir demişlerdir. Nakışlı olmayan paraların sesi, takva ile ilgili söze işarettir. Halis altın ve ğümüşlerin seslerini işitmek, dostluk halinde olursa Rüya sahibinin bir yerden işiteceği ve uzamasını arzu edecegi güzel bir söze delalettir.

Arı sesi, kötüleyici, adı bir kimse tarafından yapılmasi vadedilen şer ve musibetlere işaret eder ki, onlardan kurtulmak, fasık bir kimseden yardım istemeden başka bir şekilde mümkün olmaz. Rüyada duyulan koyun sesi, hanımı tarafından görülecek nezaket ve iyiliktir.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Rüyada

Kayıptan

Gelen

Ses

Duymak