Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Rüyada Hacca Gideceğini Görmek
Rüyada Hacca Gideceğini Görmek
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Rüyada Hacca Gideceğini Görmek :

HACCETMEK: Hac ibadeti İslâm'ın beşşartından biridir. Bu sebeple rüyada, şer'î ölçüler içinde haccettiğini, Kabe'yi tavai eylediğini ve hac farizasını yerine getirdiğini görmek, dinde güzellik ve istikamete, büyük sevaba, korkudan emin olmaya, borçtan kurtulmağa ve Müslümanlara verilecek emanetlere delâlet eder.

Cafer-i Sâdık hazretleri demiştir ki: Rüyada Kabe'yi görmek beş vech ile tâbir olunur: a) Emn, b) Selâmet., c) Adaletli devlet reisi, d) Rahat ve huzur, e) Hac... Kabe'ye giren bütün korkulardan emin olur, çünkü orası emin beldedir. Talebe olan bir kimsenin rüyada haccettiğini görmesi, muradının hâsıl olacağına işarettir. Bekârın haccettiğini görmesi, evlenmek ile tâbir olunur.

İşinden çıkarılan bir kimse, rüyada hac zamanında hacca gitmek için yola çıktığını görse, bu rüya, onun tekrar işine döneceğine delâlet eder. Rüyada haccettiğini görmek, hasta için şifaya, borçlu için borçtan halâs olmaya, talebe için murada ermeye delâlet eder.

Sapık bir adamın hac rüyası görmesi, hidayete ereceğine ve Rabbi'nin onu mağfiretine mazhar buyuracağına işarettir. Rüyada yaya olarak hacca gittiğini görmek, keffâret verece bir yemine delâlet eder. Bazan da bu Rüya rızık ve ganimet olar* tâbir edilir. Melik, yani devlet reisinin haccettiğini görmesi, düşmandî korunmaya, azgın ve sapkınları perişan etmeye ve küffar meml ketlerinden birini fethetmeye delâlet eder.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Rüyada

Hacca

Gideceğini

Görmek