Şifa Market
Anasayfa Dini Bilgiler Tıbb-i NebeviSağlık ve AktüelHerbalistlerAlternatif TıpBurçlarBitkisel ReçetelerŞifalı Dualar
Bitki SözlüğüHastalıklarİsimler SözlüğüŞifalı TaşlarMucizevi BitkilerRüya TabirleriYemek Tarifleri Şifa Forum
Rüyada Farz Namazı Kılmak

 Rüyada FARZ NAMAZI Kılmak Ne Anlama Gelir: Bir kimsenin rüyada farz namaz kıldığını görmesi, velayete veya reisliğe, Allah'ın farz kıldığı şeylerden bir farzı yerine getirmeye, korku ve endişeden emin olmaya delâlet eder.

 Rüyada farz namaz kılmak, sözünde sâdık olmaya ve küstüğü biriyle barışmaya işarettir. Rüyada abdestli olarak öğle namazını kıldığını görmek, maksat ve murada ermeye delâlet eder. Dünya ve âhirette istediği her hususta kendisine yardım erişir.

Zira rüyada namazı tam olarak edâ etmek, arzu ettiği şeyin tamamlanmasına delâlet eder. Rüya sahibi eğer zindanda ise halâs bulur ve kendisi bol rızka kavuşur. Rüyada ikindi namazını edâ ettiğini görmek, insanın kendisi veya bir başkası için yapacağı yemine delâlet eder.

Yine ikindi namazını kıldığını gören kişinin arzu ettiği şey bazı güçlüklerden sonra meydana gelir ve muradı hâsıl olur. Buna mukabil ikindi namazını tamamlayamayan adamın işi çıkmaza girer. Bir kimsenin rüyada akşam namazı kıldığını görmesi, gönlünde arzu ettiği şeyin meydana gelmesine delâlet eder ve o kişi muradına erer. Rüyada yatsı namazını kılmak, amelin tamamlanmasına ve ömrün tükenmesine işarettir. Zira yatsı namazı o günkü ibadetin son halkasıdır.

Artık ondan sonra ölümün kardeşi sayılan Uyku başlar. Rüyada sabah namazı kıldığını görmek, sevinç, sürür ve saadet vesilesidir ve günün bütün ferahlığının geldiği ilk saatlerdir. Bir kimsenin rüyada cuma namazı kıldığını görmesi, bütün işlerinin hayır ve selâmetle neticeleneceğine delâlet eder. Ve o kişi muradına vâsıl olur. Bağ, bahçe gibi yeşillik yerlerde namaz kıldığını görmek, Yüce Allah'a istiğfar edip yalvarmaya delâlet eder. Rüyada hayvan üzerinde namaz kıldığını görmek, büyük ve şiddetli bir korkuya alâmettir. Rüyada dört rekâtlı farz namazını iki rekât kıldığını görmek, sefer ile tâbir olunur. Rüyada Ramazan bayramı namazını kıldığını görmek, borcu ödemeye, hastanın şifa bulmasına, sıkıntı ve üzüntüden kurtulmaya delâlet eder.

Çünkü Ramazan bayramı, Oruç borcu bittikten sonra kılınır. Kişinin rüyada Kurban bayramı namazını kıldığını görmesi, hayır işleri üzerine olmaya, yapılan vasiyeti tutmaya ve adakları yerine getirmeye delâlet eder. Bazı kere de rüyada görülen Ramazan ve Kurban bayramı namazları, düşmanla karşılaşmaya ve açıktan açığa tekbir getirmeye delâlet eder. Rüyada oturarak namaz kıldığını görmek, acizliğe, korkaklığa ve cüz'i bir rızka kanaat etmeye işarettir. Bazı kere de bu türlü namaz kılmak, babanın veya hocanın, ya da üzerinde ilim hakkı bulunan bir kimsenin hastalığı ile korkutulmaya alâmettir.

Rüyada tevbe namazı kıldığını görmek, günah ve hataların affolmasma delâlet eder. Eğer tevbe namazını bütün halkın kıldığı görülmüşse, bu rüya, yağmur ile tâbir olunur. Rüyada "Tahiyyetü'l-Mescid" namazı kıldığını görmek, akraba ve fukaraya sadaka vermeye delâlet eder. Rüyada Kabe istikametinde namaz kıldığını görmek, rüya sahibinin sıdk ve doğruluğuna delâlet eder. Kıbleden başka cihete beYaz bir elbise ile namaz kıldığını ve Kur'ân-ı Kerim'i hatasız okuduğunu görmek, hacca gitmeye delâlet eder.

Yorumlar Yorum Yazmak İçin Tıklayın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi bizimle paylaşın.

Diğer Makaleler
 Rüyada Fabrika Görmek Rüyada Fabrika Görmek
 Rüyada Fakıh Alimi Görmek Rüyada Fakir Olduğunu Görmek
 Rüyada Fakire Hizmet Rüyada Falaka Yediğini Görmek
 Rüyada Falcı Görmek Rüyada Fanus Görmek
 Rüyada Fanus Görmek Rüyada Fare Görmek
 Rüyada Fare Kovalamak Rüyada Fare Öldürmek
 Rüyada Farz Namazı Kılmak Rüyada Fasıl Dinlemek
 Rüyada Fasulye Görmek Rüyada Fatiha Suresi Okumak
 Rüyada Fatiha Suresini Okumak Rüyada Fatır Suresini Okumak
 Rüyada Fayans Görmek Rüyada Fecir Görmek
 Rüyada Fecr Suresini Okumak Rüyada Felah Görmek
 Rüyada Fellah Görmek Rüyada Fen Görmek
 Rüyada Fener Görmek Rüyada Ferace Görmek
 Rüyada Ferahlık Görmek Rüyada Feraset Görmek
 Rüyada Ferman Aldığını Görmek Rüyada Fermuar Görmek
 Rüyada Feryat Ettiğini  Rüyada Fes Taktığını Görmek
 Rüyada Fesleğen Görmek Rüyada Fetih Suresini Okumak
 Rüyada Fezadan Uçmak Rüyada Fezayan Görmek
 Rüyada Fıçı Görmek Rüyada Fidan Görmek
 Rüyada Figan Ettiğini Görmek Rüyada Fil Görmek
 Rüyada Fil Suresini Okumak Rüyada File Görmek
 Rüyada Fincan Görmek Rüyada Fındık Görmek
 Rüyada Fındık Toplamak Rüyada Firavun Görmek
 Rüyada Fırça Görmek Rüyada Fırıldak Görmek
 Rüyada Fırın Görmek Rüyada Fırın Kürekçisi Görmek
 Rüyada Fırın ve Tandır Görmek Rüyada Fırıncı Görmek
 Rüyada Fırtına Görmek Rüyada Fıskiye Görmek
 Rüyada Fıstık Ağacı Görmek Rüyada Fıtık Olduğunu Görmek
 Rüyada Fıtır Sadakası Verdiğini Görmek Rüyada Fotoğraf Çekilmek
 Rüyada Furkan Suresini Okumak Rüyada Fussilet Suresini Okumak

Bu sitedeki açıklamalar sadece bilgilendirmek amacıyla verilmiştir. Ürünler ilaç değildir, tıp ve sağlık profesyonellerinin tavsiye ettiği ilaçlar ile eşdeğer değildir. Ürün bilgileri ambalajlardaki açıklamalardan ve üreticilerin tanıtım broşürlerinden alınmıştır. Üreticilerin ürünleri hakkında verdiği bilgilerden ve yazım hatalarından kaynaklanan sorunlardan ve şikayetlerden sifamarket.com sorumlu değildir. Ürünlerin kullanımı ve sağlık sorunlarınız için öncelikle bir sağlık uzmanına, hekime, eczacıya danışınız.

%100 Güvenli Alışveriş

Copyright © 2013 Şifa Market. Tüm hakları saklıdır.