Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Rüyada Cumhuriyet Altını Görmek
Rüyada Cumhuriyet Altını Görmek
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Rüyada Cumhuriyet Altını Görmek, Zarara uğramaya, gam ve keder, Eski sikkeler bulmak sevinç ve memuriyete, Kadının altın dan mamul ziynet eşyası takınması sevinç ve kendine güvene, Damgalanmış, işlenmiş bir altını olmak ev almaya, değerli insana işaret eder.
Böyle beş altın görmek beşş vakit namaza, Altın para kişide bulunan emanete, Altın bilezik takmak ele geçecek mirasa, kadın için evlenmeye, Bazen altın iyi niyete, samimiyete, inanılacak söze ve hayırlı anlaşmalara delalet eder.
Altını döven ya da onu diğer madenlerden ayrıştıran birini görmek hakla batını , iyi ile kötüyü birbirinden ayarın adama veya adil hakime, Altın ve gümüş hurdası görmek faydalı ilme, uygun hanıma, hayırlı evlada ve değerli dosta delalet eder.
Altından yapılmış eşya güzelliğe, böyle bir kaptan yemek yemek ya da su içmek gam ve kedere, Altın gerdanlık erKek için önemli memuriyete, şeref ve itibara, kadın için izdivaca delalet eder.Bazen gerdanlık hacca gitmeye, Altın küpe kadın için güzelliğe, erkek için müzik vs. dinlemeye delalet eder.Rüyada altın ile ilgili herhangi birşey görmek, maddi, manevi ve sağlık yönünden istenilen şeylerin gerçekleşeceği, çevreden iyilik ve yardım görüleceği bir döneme girildiğini gösterir.
Rüyada altın görmek birkaç şekilde yorumlanır. Rüyada altın ile ilgili herhangi bir şey görmek, maddi, manevi ve sağlık yönünden istenilen şeylerin gerçekleşeceği, çevreden iyilik ve yardım görüleceği bir döneme girildiğini gösterir.Altın para, dedikodu demektir.Altınları yığılı bir şekilde gören kimse, birisiyle ilgili bir sırrı öğrenir. Bekar bir genç kız ya da erkek altın yüzük takarsa iyi bir evlilik yapar. Bir erkekten altın para, altın ziynet eşyası alırken gören bir kadın, gizli bir ilişkiye girişir.
Ama bu durum muhakkak duyulacaktır.
Giriştiğiniz tüm işlerde umduğunuzdan fazla başarı elde edeceksiniz.insanların takdirini kazanmayı ve zengin olmayı başaracaksınız.
Altın para, dedikodu, söylentidir. Bir yerde altınların yığılı olduğunu gören kimse, önemli biriyle ilgili çok gizli ve önemli bir bilgi öğrenir.
Rüyada altin buldugunu gören kedere ve sikintiya ugrar.
Yahut istemedigi bir ise girer, yahut da elinden mali gider. Veya hükümet kapisindan bir zarara ugrar. Bir iste ise isinden ay-rilir. Külçe halinde altin görmek, büyük bir kederle yorumlanir. Sikke halinde altin görmek de daha hafif yorum vardir, islenmis ve taki haline getirilmis (bilezik, yüzük, gerdanlik gibi) altin görmek hüzüne ve endiseye delalet eder.
Üzeri yazili sikke halinde (madalyon ve para gibi) altin görmek ne hayra ve ne de serre yorumlanir.Fakat yorumcularin bir çogu altin görmeyi hiç bir zaman hayra yormazlar. Rüyada altindan yapilmis kap ve benzeri seyler gören, derde ugrar. Levha halinde veya çubuk seklinde altin gören, siddetli sikintiya düser. Bir rivayete göre, altin zarar ve hüzündür.
Bir kadin altin veya altindan yapilmis süs esyasi takmasi hayir ile yorumlanir.Rüyasinda altin yedigini gören para biriktirir. Sandiklarda ve bavullarda kapali olarak altin görmek, mal kazanacagina delalet eder. Bagli kese veya torbalarda altin görmek de bu seklide yorumlanir.
Ebu Said El-Vaize göre; rüyada altin görmek iki sekilde iyi degildir:
Birincisi Arapça adi zehep oldugu için gitmek manasina benzerliginden, digeri rengi sari oldugu için hastaliga delalet etmesindendir.Bunlarin yorumu ise hüzün ve kederdir. Hatta evinin altindan yapilmis oldugunu görenin evi yanar.Eline altin lira geçtigini gören ya hükümet tarafindan bir zarara ugrar veya elindeki serveti yok olur.
Bir rivayete göre de para cezasi öder veya hastalik dolayisiyla bütün parasini harcar.Altin erittigini gören kötü bir isi için mahkemeye düser ve davayi kaybettigi gibi, üstelik halkin diline de sakiz olur.Danyal (AS)a göre; Rüyasinda elinde bir kaç tane altin para tuttugunu gören, bir isten dolayi cani sikilir veya aleyhinde söylenen sözleri isitip üzülür. Elindeki altinlarin sayisi azsa ona göre ugrayacagi dert ve keder de az olur.Ibn-i Sirine göre; rüyada elinde bes tane altin bulundugunu gören halk arasinda makbul olacak bir is yapar.Elinde bir tek altin gören güzel bir eve sahip olur.
En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
 • Recep MutsuzMerhabalar iyi günler kolay gelsin. öncelikle siteniz çok güzel çok faydalı bilgiler mevcut. ne ararsan var. bitkisel ürünlerden tutun ansiklopedik bilgilere kadar. benim herhangi bir sorunum yok çok şükür. sadece sitenizi göz gezdiriyorum konuyla ilgili. ilgilinze teşekkür ederim tüm akrabalarıma yakınlarıma tavsiye edeceğim hayırlı günler tekrardan...
 • Ibrahim Kırşanrüyamda patronum bana kucuk bir kutu veriy içini açtıgımda 10 tane kadar cumhuriyet altını oldugunu gdum. bende patronuma "allah razı olsun biraz bclarım vardı onları oderim "dedim. bana bu ruyamı yumlayabilrmisiniz. teşekkurler
 • Ibrahim Kırşanrüyamda patronum bana bir kut hediye ediy kutuyu açtıgımda içinde on tane kadar cumhuriyet altını oldugunu guyum bende patronuma "Allah razı olsun biraz bcum vardı bunlarla bclarımı oderim diyum". bana bu gdugum ruyayı yumlarmısınız lutfen . teşekkurler hayrlı çalışmlar.
 • Şifa Marketöncelikle ilginize teşekkür ederiz fakat uzmanlarımız sitemizde satışı olan ürünlerle ilgili detaylı bilgi vermektedir, amacımız daha kaliteli hizmet vermek. tekrar teşekkürler.
 • Rüyada

  Cumhuriyet

  Altını

  Görmek