Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Rüyada Çöp Atmak
Rüyada Çöp Atmak
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Rüyada Çöp Atmak : Rüyada ÇÖP Görmek Ne Anlama Gelir :Bir kimsenin rüyada çöp görmesi, mala ve menfaate delâlet eder. Çünkü çöpleroradan buradan alınıp bir yerde toplanır ve bir varlık meydana gelir. Rüyada süprüntü bulunan bir yeri görmek, dünya ile tabir olunur. Ashaptan bazıları Rasulullah (SAV) Efendimizden dünyanın halini sorduklarında, Risaletpenah, mezbeleyi işaret buyurmuşlardır. Bu bakımdan, bazı yorumculara göre; bu dünyada yenilecek ve giyilecek veya mal ve hayvanlar öldükleri, yok oldukları zaman çöplüğe giderler. Ve süprüntü olurlar. Bu ölçüye göre, dünya süprüntüyü temsil ediyor demektir.

* Rüyasında bir çöplüğe veya süprüntü yığını üzerine çıktığını gören, eğer Orada oturursa, dünyayı eline alır, dünya ona her şeyini verir. Bir rivayete göre sıkıntı içine düşer. Süprüntü, her çeşit malla da tabir olunur, diyenler de vardir.

* Rüyasında mendiline, yahut cebine çöp doldurduğunu gören, mal sahibi olur. Rüyasında evinden çuval veya bir kapla çöp alıp dışarı çıkarak döktüğünü gören malını boş şeylere harcar. Bir çöplükten çuval veya bir kapla süprüntü alıp evine getirdiğini gören, mal ve para kazanıp zengin olur.

* Çöplük, bazılarının söylediklerine göre, mal ve paranın toplu bulunduğu yer, yani hazinedir. Bir çöplüğe sahip , olduğunu gören, çok zengin olur. Bir çöplüğü satın aldığını gören, çok para kazanacak bir ise başlar ve gittikçe zenginleşerek mal ve mülk sahibi olur.

* Abdulgani Nablüsiye göre; rüyada çöplük görmek, dünya; çöp ise mal ve para ile tabir olunur. Rüyasında kendini bir çöplüğün üstünde gören veya satın alan veya kendisine miras kalan veya evi çöplük haline gelen hasta veya her hangi bir sebeple korkuyorsa, bunların hepsinden kurtulur. Dünyada kendisine büyük kazanç yolları açılır ve kısa zamanda zengin olur. Fakir ise zengin olur, yahut önemli bir mirasa konar, bekar ise çok zengin bir kızla evlenir.

* Bazı yorumcular, çöplüğü insanların dükkanı, magazası gibi iç yeri olarak tabir etmişlerdir. Çöplük üzerinde oturduğunu gören, büyük bir şeref sahibi olur. Bir çöplükte soyunduğunu gören işinden olur. Hasta ise ölür, zengin ise fakirleşir.

Bir başka rivayete göre de:


* Rüyada süprüntü görmek, adi ve pis işlerde bulunan kimse için hayra, fakirler hakkında servet, mal ve eşyalarının çokluğuna işarettir. Zenginler için reisliğe ve onların mal eşyalarının çokluğuna bütün insanlar nazarında erişecekleri izzet ve şerefe işarettir.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Yonca KepenMerhaba hocam ben rüyamda temizlik yapıyorumda çöpleri atmaya gittiğim bunun anlamı nedir acaba? Çok sık temizlik yapan biri değilim evde bende şaşırdı böle bir rüya görünce bir anlamı varmıdır acaba bilgi verirseniz sevinirim kolay gelsin
  • Rüyada

    Çöp

    Atmak