Şifa Market
Anasayfa Dini Bilgiler Tıbb-i NebeviSağlık ve AktüelHerbalistlerAlternatif TıpBurçlarBitkisel ReçetelerŞifalı Dualar
Bitki SözlüğüHastalıklarİsimler SözlüğüŞifalı TaşlarMucizevi BitkilerRüya TabirleriYemek Tarifleri Şifa Forum
Parmak Egzaması

Bulunması Gereken Şifalı Bitkiler:

Kırlangıç otu

Hercai menekşe

civan perçemi

dulavrat otu

lsırgan otu

Sarımsak suyu

Hazırlanış ve Kullanım Reçetesi:

Kırlangıç otunun yaprak ve çiçekleri suda demlenir. Süzülerek elde edilen sıvıya, Sarımsak suyu ilave edilerek karıştırılır. Tedavi süresince, akşamları yatmadan önce eller, ısıtılmış bu sıvı ile yıkanır.

Hercai menekşe ve civan perçeminden elde edilen demleme süzülerek dinlerıdirilir. Hazırlanan bu karışımla saat başı el banyosu yapılır.

 

Kurutulmuş dulavrat otu yaprak ve çiçekleri ısırgan otuyla birlikte ezilir. Elenerek elde edilen toz, suda beş dakika kaynatılarak süzülür, Hazırlanan bu sıvı ik parmaklara, tedavi süresince günde bir saat ara ile masaj yapilir.

Yorumlar Yorum Yazmak İçin Tıklayın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi bizimle paylaşın.

Bu sitedeki açıklamalar sadece bilgilendirmek amacıyla verilmiştir. Ürünler ilaç değildir, tıp ve sağlık profesyonellerinin tavsiye ettiği ilaçlar ile eşdeğer değildir. Ürün bilgileri ambalajlardaki açıklamalardan ve üreticilerin tanıtım broşürlerinden alınmıştır. Üreticilerin ürünleri hakkında verdiği bilgilerden ve yazım hatalarından kaynaklanan sorunlardan ve şikayetlerden sifamarket.com sorumlu değildir. Ürünlerin kullanımı ve sağlık sorunlarınız için öncelikle bir sağlık uzmanına, hekime, eczacıya danışınız.

%100 Güvenli Alışveriş

Copyright © 2013 Şifa Market. Tüm hakları saklıdır.