Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Ciğerlerin Su Toplaması İçin Bitkisel Reçeteler
Ciğerlerin Su Toplaması İçin Bitkisel Reçeteler
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Ciğerlerin Su Toplaması İçin Bitkisel Reçeteler :

SARIMSAK: 10 gr Sarımsak iyice ezilir, üzerine 10 gr ılık su konur, 24 saat bekletilir, bezle süzülür, günde 3 defa 20-30 damla içilir. Veya sarımsak bitkisinde tarif edildiği şekilde kullanılır.

ILGIN AĞACI: Ilgın ağacı kök veya yaprakları su ve sirke ile kaynatılır, lapa halinde ciğerlerin üzerine konur (ciğer çıbanında)

Aynca bitkisel ilaç olarak da şunlar kullanılır:

* Bir cezve suya iki Kahve kaşığı Kekik konur. Kaynatılıp süzüldükten sonra, üzerine bir tatlı kaşığı süzme bal katılıp yemekten evvel içilir.” Yemeklerde de sarımsak yemeye devam edilir.
* 250 gram çam fıstığı bir havanda dövülür. Üzerine üç çorba kaşığı bal kanştınlır. Günde üç kez birer çorba kaşığı yenir.
* Yanm kilo süzme bala, bir su bardağı dövülmüş kantaron kökü konur ve iyice karıştırılır. Yemeklerden evvel birer tatlı kaşığı yenir.
* 1 bardak kaynar suya, 6-12 gr yaprak konur, 10 dk bekletilir, günde 2-3 bardak içilir.
* 1 bardak kaynar suya, 5 gr çiçek konur, 10 dk bekletilir günde birkaç kaşık içilir.
* Yemekle beraber acı badem içi yenilir (günde 4-6 adeti geçmemelidir). (Göğüste birikmiş irini temizler).
* Kakule toz haline getirilir, günde birkaç defa 0.3-0.5 gr hap halinde alınır. 1 bardak suya, 4-10 gr kakule konur, 10 dk kaynatılır, günde 2-3 bardak içilir.
* 250 gram süzme bala 3 tatlı kaşığı dövülmüş kantaron kökü konup, iyice karıştırılır. Günde 3 kere aç karnına birer tatlı kaşığı yenir.
* Kekik, sarımsak, bal ve su : Bir cezve suya, 2 kahve kaşığı kekik konur. Kaynatılıp süzüür. üzerine, 1 tatlı kaşığı süzme bal katılıp, yemekten önce içilir. Ayrıca, yemek aralarında birer baş sarımsak yenir.
* 250 gram çamfıstığı, kabukları temizlendikten sonra bir havanda dövülür. üzerine, 3 çorba kaşığı bal karıştırılır. Günde 3 kere birer çorba kaşığı yenir.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
 • Sümeyye Demirhocam benim dedemin akcigerleri sun toplamis 12 tane kitle varmis ve kalp hastasi doktoru kemoterapiyi kalbi kaldirmaz diyo ne onerirsiniz.
 • Şifa MarketAlveoller içinde sıvı birikimi başlamış: maalesef hayatı tehdit eden bir durumdur. Hızlı, uygun ve etkin tedavi hayat kurtarıcıdır. semptomların düzeltilmesi, hemodinamik bozukluğun düzeltilmesi ,miyokardial kan akımı ve fonksiyonun sağlanması, öncelikli amacımızdır. tedavi destek takviyesi için linki inceleyebilirsiniz. Bilgi Hattı : 0224 2-3-4-5-6-7-8
  http://sifamarket.com.com/bitkisel/akcgrd-odm-okse-otu-karisimli-set.html
 • Sedat Karamanıyı gunler hocam. cıgerlerım su topluyor ve bu cok rahatsız edıcı bır durum. sızın makalalerınızı okuyorum. lutfen yardımcı olun. detaylı bılgı ıcın sızden haber bekleyecegım tesekkur ederım..
 • Ebru AlayHayirli gunler hocam. Nisanlimin cigerleri su topluy surekli nefes alamadigini sylyr evde yapabilecimiz bisey var mi hocam sizdn cvp bekliyum
 • Şifa MarketBunun için size önerebileceğimiz etkili bir ürünümüz var.. Tek isteğimiz düzenli olarak kullanmanız.. Göğüs içerisinde fakat akciğerlerin dışında sıvının birikerek, akciğerlerin genişlemesine ve solunuma engel olduğu bir tablodur. Tedaviye destek ürünlerimizi incelemek için lütfen altta bulunan linke tıklayınız .. İlginiz için teşekkürler.! Bilgi Hattı: (0224) 2-3-4-5-6-7-8
  http://sifamarket.com.com/bitkisel/akcgrd-stplnms-ayrik-otu-karisimli-set.html
 • Ciğerlerin

  Su

  Toplaması

  İçin

  Bitkisel

  Reçeteler