Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Zerdeçal Tozu Nasıl Kullanılır
Zerdeçal Tozu Nasıl Kullanılır
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Zerdeçal Tozu Nasıl Kullanılır :

Zerdeçal tozu renk ve lezzet dışında çeşitli hastalıkların her türlü tedavisi için tıpta uzun süredir kullanılan bir bitki olarak bilinmektedir. Günümüze kadar birçok hastalığa şifa vermiştir.

Zerdeçal Tozu Nasıl Kullanılır

Geleneksel bir baharat olarak ve renk için gıda ve giyim için bir boya olarak kullanılmıştır. Ancak, çok daha önemli kullanılması, baş ağrısı, soğuk algınlığı, tedavi yaralar, karaciğer fonksiyon geliştirmek ve bağışıklık sistemini güçlendirir dahil olmak üzere hastalıkların her türlü tedavisi için kullanılmakta olan geleneksel tıp kaynaklanmaktadır.

Batı burada çok çalışma, kanser, denge kolesterol, artrit tedavisinde mücadele ve Alzheimer gibi dejeneratif beyin hastalıkları tedavi etmek güçlü anti-enflamatuar ve Antioksidan özellikleri onaylayın. Bu antioksidanlar yardım serbest radikalleri bastırmak hasar sağlıklı hücreleri olduğunu ve yaşlanma ve hastalığın yol açtığı. Onun anti-inflamatuar özellikleri onu hidrokortizon krem kadar etkili böylece güçlü, ancak yan etkileri olmadan!

Son zamanlarda Hindistan''da büyük miktarda günlük tüketilen yerlerde, demans çok az olaylar ve Alzheimer ve Parkinson gibi diğer koşullar olduğu ortaya çıktı. Onu yaşlanma ve hastalığın yaygın nedenidir oksidasyonu önlemeye yardımcı olur düşünülmektedir. Bu harika bitki en iyi şekilde yararlanmak için, emme yardım ve yetkilerini artırmak için değil tek başına bir ek olarak değil, diğer birçok besin ile almak en iyisidir. Örneğin karabiber gelen piperine karıştırma 2000% varan kan dolaşımına emilimini artırabilir.

Bu, % 98 kurkumin özü kanıtlanmamış yüksek dozlarda ancak 50 mg bir gün boyunca ihtiyacınız yok demektir.

Bromelain ile birlikte, onun anti-inflamatuar güçler tedavi etmek için önemli ölçüde geliştirilmiş ve yararlı inflamasyon olarak ve artrit belirtileri giderici etkileri ile bilinir.

Bu inanılmaz bitki yüzyıllardır onun güçlü sarı rengi yanı sıra şifa özellikleri Ayurveda ve Çin tıbbı vermek için Güney Doğu Asya yemeklerinde kullanılmaktadır.

Zerdeçal Zencefil aileden geliyor ve ağırlıklı olarak Güney Doğu Asya''da yetişir. Kökleri çok sıcak fırınlarda kurutulmuş önce uzun saatler için hasat ve sonra haşlanır. Daha sonra, yerel süpermarkette görebilirsiniz turuncu-sarı bir toz haline ezilir.

Zerdeçal Tozu Kullanımı

- Zerdeçal bal ile karıştırılıp ya da yemeklere katılarak kullanılabilir.

- Kapsül halinde günde 1-3 tablet alınır.

- Zerdeçal eskiden beri bilinen bir baharat türüdür. Kurutulmuş zerdeçal, toz haline getirilir. Balık çorbası, pilav, kuzu, dana, söğüş ve çeşitli sebzelerde baharat olarak kullanılabilir.

- Yemeklerinize de katabilirsiniz. Bal ile karıştırıp cam bir kavanozda muhafaza edebilir, sabahları bir çay kaşığı yiyebilirsiniz.

- İsterseniz çayını da yapabilirsiniz.

- Yemeklere lezzet katmak için kullanılan zerdeçalın şifa veren etkileri de biliniyor.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
 • Doğan Yanıkzerdeçalı toz olarakmı tüketmek daha iyi taze olarakmı. akciğerinde leke olan biri ne kadar kullanmalı. çok iyi geliyormuş akcigeri yeniliyormuş dogrumu acaba. kullanmamız gereken doğru bitki zerdeçalmıdır değilmidir. sizin başka öneriniz varsa bekliyorum yardımlarınız iiçin şimdiden çok saolun
 • Kamuran KarakuzuHocam Bu zerdecalın doz aşımında bir yan etkisi varmı ?
 • Cenap OnbaşıoğluKızlarım 6 yaşında biride 7 açmı kullan caklar ve bir çay kaşığımı.Bağışıksistem ve öksürük için
 • Şifa MarketSabah akşam aç karnına 1 çay kaşığı kullanım önerilir. Geçmiş olsun
 • Zerdeçal

  Tozu

  Nasıl

  Kullanılır