Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Zencefil Kürünün Faydaları
Zencefil Kürünün Faydaları
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Zencefil Kürünün Faydaları :

Yağlı Cilt yapısı bir çok kadının ortak sorunudur. Özellikle Sivilce ve akne oluşumuna neden olması, cilt bakımını zorlaştırması, ciltte komedon ve kist gibi bir takım rahatsızlıkların ortaya çıkmasında uygun ortam hazırlaması nedeniyle yağlı ciltler dikkat edilmesi gereken cilt tipleri arasında yer almaktadır. Yağlı ciltlerdeki fazla yağ oranını azaltmak ve cildin yağ dengesini dengelemek amacıyla özel bir takım kremler, veya losyonlar kozmetik sanayinde en fazla tercih edilen revaçta cilt bakım ürünleri olarak bilinmektedir.

Zencefil bitkisinin cildin gençleşmesini sağlaması, cilt altı damarların kanlanmasını sağlaması, ciltteki toksinleri vücuttan dışarıya atılmasına yardımcı olması gibi bir takım faydalarının yanında en önemlisi yağlı ciltlerdeki fazla yağ üretimini dengelemesi gibi bir takım faydaları vardır.

Zencefil Kompresi Kürü İçin Gerekli Malzemeler:
zeytinyağı, zencefil

Zencefil Kompresi Kürünün Yapılışı:
1 bardak zeytinyağı hafifçe ısıtılır, 1 yemek kaşığı dolusu öğütülmüş zencefil yağa iyice karıştırılır ve 1-2 saat bekletilir.
Elde edilen karışım bez parçaları ile yüze kompres yapılır.ve 20 dakika etki etmesi beklenir.

Zencefil Kürünün Faydaları:
Buhar terapisi olarak oldukça fayda sağlayan zencefil yağı, soğuk algınlığı, nezle. bulantı, halsizlik durumlarında etkili olabiliyor * Masaj yağlarında veya banyoda kullanıldığında romatizma, eklem ve adele ağrılarında, kan dolaşımının zayıf olduğu bölgelerde, faydalı olduğundan kullanılması tavsiye ediliyor. * Ayrıca, dahilen yatıştırıcı ve gaz söktürücü etkilere sahip bir yağ olan zencefil yağının; Beden ve zihin gücünü artırdığı, kusmayı ve ishali önlediği, Karaciğer yetmezliğinde faydalı olduğu, felçli hastalarda kullanılabildiği, Karın ağrılarını giderdiği, romatizmayı tedavi ettiği ve saça parlaklık verdiği bilinen faydaları arasındadır.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Zencefil

Kürünün

Faydaları