Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Yeşil Çayın Yan Etkileri
Yeşil Çayın Yan Etkileri
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Yeşil Çayın Yan Etkileri :

Yeşil Çay ve Kalp Hastalıkları
Yeşil çay, Kolesterol seviyesini düşürerek, kalp hastalığına ve felce karşı koruyucu olur. Kalp krizinden sonra bile, hücre ölümlerini önler ve kalp hücrelerinin geri kazanılmasını hızlandırır.

Yeşil Çay ve Yaşlanmayı Geciktirme
Yeşil çay, serbest radikallere karşı savaşan Polyfenol adlı bir antioksdan içerir. Bunun anlamı, yaşlanmaya karşı savaşmada ve uzun ömürlü olmayı desteklemede yardımcı olur.

Yeşil Çay ve Kilo Verme
Yeşil çay kilo vermenize yardımcı olur. Yeşil çay yağları yakar ve metabolizma hızına doğal olarak destek sağlar.

Yeşil Çay ve Deriniz

Yeşil çaydaki antioksidan, kırışma ve cilt yaşlanmasına neden olan serbest radikallerin zararlı etkilerine karşı cildi korur. Yeşil çay ayrıca cilt kanserine karşı savaşa da yardımcı olur.

Yeşil Çay ve Artrit (Mafsal İltihaplanması)
- Yeşil çay, romatoid artrit riskine karşı koruma ve azalma sağlar.
- Yeşil çay, kıkırdak dokuyu tahrip eden enzimi bloke ederek, bu dokuyu koruyarak sağlığınıza faydalı olur.

Yeşil Çay ve Kemikler
- Bu konudaki en önemli nokta, yeşil çayda bulunan yüksek florid miktarıdır.
- Kemiklerinizi kuvvetli tutmaya yardımcı olur.
- Her gün yeşil çay içerseniz, kemik yoğunluğunun korunmasına yardım eder.

Yeşil Çay ve Kolesterol
Yeşil çay, kolesterol seviyesinin düşmesine yardımcı olur. Ayrıca kötü kolesterol seviyesini düşürerek, iyi kolesterol ile kötü kolesterol oranını da iyileştirir.

Yeşil Çay ve Obezite (Aşırı > Şişmanlık)
Yeşil çay, yağ hücrelerindeki glikozun hareketini durdurarak, obeziteyi önler. Sağlıklı bir diyette iseniz, düzenli spor yapın ve Yeşil çay için, obez olma ihtimali kalmaz.

Yeşilçay ve Şeker Hastalığı

Yeşil çay, lipit ve glikoz metabolizmasını iyileştirir, kan şekeri seviyesindeki hızlı artışları önler ve metabolizma hızını dengeler.

Yeşil Çay ve Alzheimer
Yeşil çay, hafızanızın desteklenmesine yardımcı olur. Alzheimer için bir tedavi yöntemi olmamasına rağmen, beyinde Alzheimere yol açan azaltılmış asetilkolin işleminin yavaşlamasına yardım eder

Yeşil Çay ve Parkinson
Yeşil çaydaki antioksidan, beyinde Parkinson hastal=C 4ğına neden olan hücre > hasarının önlenmesine yardım eder. Yeşil çay içen insanlar Parkinson‘un gelişmesinden daha az etkilenir.

Yeşil Çay ve Karaciğer
Yeşil çay, karaciğer problemi olan insanlarda organ nakli başarısızlığının ölenmesine yardım eder. Araştırmalar, yeşil çayın yağlı karaciğerdeki > zararlı serbest radikalleri yok ettiğini göstermiştir.

Yeşil Çay ve Yüksek Kan Basıncı
Yeşil çay, yüksek kan basıncının önlenmesine yard ım eder. Yeşil çayın içilmesi, yüksek kan basıcına yol açan angiotensin enzimini kontrol > altında tutarak, ka n basıncının düşük tutulmasına yardımcı olur.

Yeşil Çay ve Gıda Zehirlenmesi
Yeşil çayda bulunan catechin (kateşin), gıda zehirlenmesine neden olan bakterileri öldürebilir ve bu bakterilerin ürettiği toksinleri yok eder.

Yeşil Çay ve Kan Şekeri
Kan şekeri yaşın ilerlemesi ile artmaya eğilimlidir, ancak Yeşil çayda bulunan polyphenil ve polysakkaritler kan şekeri seviyesini düşürmeye yardım eder.

Yeşil Çay ve Bağışıklık
Yeşil çayda bulunan polyphenol ve flavonoidler, enfeksiyonlara karşı savaşıp sağlığınızı güçlendirerek, bağışıklık sistemini desteklemeye yardımcı olur.

Yeşil Çay ve Soğuk Salgınlığı / Grip
Yeşil çay, soğuk almanızı ve Grip olmanızı önler. Yeşil çaydaki C vitamini, grip ve genel soğuk algınlığı tedavisine yardımcı olur.

Yeşil Çay ve Astım
Yeşil çayda bulunan Theophylline (Merkezi sinir sistemi üzerinde uyarıcı etkisi bulunan doğal bir ksantin türevi), astımın şiddetini azaltır ve > bronş kanallarını destekleyen kasları gevşetir.

Yeşil Çay ve Kulak Enfeksiyonu
Yeşil çay, kulak enfeksiyonu problemin yardımcı olur. Kulağı doğal şekilde temizlemek için, yeşil çaya bir pamuk stiği daldırın ve enfekte olmuş kulağı temizleyin.

Yeşil Çay ve Herpes Hastalığı
Yeşil çay, Herpes hastalığının lokal interferon tedavisinin etkinliğini arttırır. Önce Yeşil çay kompresi uygulanır ve sonra interferon tedavisinden önce cildin kurumasını sağlayın.

Yeşil Çay ve Diş Çürümesi
Yeşil çay, diş hastalıklarına yol açan bakteri ve virüsleri yok eder. Ayrıca ağız kokusuna neden olan bakterilerin gelişmesini de yavaşlatır.

Yeşil Çay ve Stres
Yeşil çayda bulunan bir amino asit olan L-theamine, stresin ve endişenin/kaygının hafiflemesine yardımcı olur.

Yeşil Çay ve Alerji
Yeşil çayda bulunan antioksidan bir madde olan EGCG (epigallocatechin > gallate) alerjileri hafifletir. Eğer alerjiniz varsa, gerçekten yeşil çay içmelisiniz.

Yeşil Çay ve HIV Virüsü
Japonya‘daki bilim adamları, yeşil çayda bulunan EGCG maddesinin HIV virüsünün sağlıklı bağışıklık hücrelerine yapışmasını durdurabildiğini bulmuşlardır. Bunun anlamı, yeşil çay HIV virüsünün yayılmasını durdurmabilmektedir.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Yeşil

Çayın

Yan

Etkileri