Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Yeşil Çay Faydaları İbrahim Saraçoğlu
Yeşil Çay Faydaları İbrahim Saraçoğlu
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Yeşil Çay Faydaları İbrahim Saraçoğlu :

İbrahim Saraçoğlu yeşil çay faydaları hakkında bilgi ve görüşlerini televizyon programlarında paylaştı. Yeşil Çay ile Kanser olma ihtimalinizi düşürme özelliği
Kanser hücrelerinin vücutta durmasını zorlaştıran bir Antioksidan çeşidi olan polifenoller aynı zamanda kan damarlarınızdaki akışkanlığıda güçlendirmektedir. Burada anlatmak istediğimiz nokta, yeşil çay tüketimi kolon, meme, mide ve Prostat kanseri olma riskinizi azaltmaktadır.

Yeşil Çay ile Pürüzsüz Bir Cilde Sahip Olmanızı Sağlama Özelliği
Şayet vücudunuzun herhangi bir yaranız varsa Yeşil Çay ile onu bile kapatmak mümkün. Demlendikten sonra yeşil çay yapraklarını atmayıp biraz pamuğu bu yeşil çay yapraklarına sıkıca bastırın, ardından pamuğu yaranıza sürün, masaj yapar gibi. Yeşil Çay böyle kullanıldığında doğal bir antiseptik görevi görür ve ciltte yaranın kaşınmasını büyük ölçüde azaltır.

Güneş yanıkları ve uzun süren diskodan sonraki gözaltı morlukları için de aynı yöntemi kullanın sorunlarınızı çözün. Ayrıca Yeşil çay güneşten kaynaklanan cilt kanserini önlemede yardımcı maddelerde içerir. Güneşe çıkmadan önce pamukla ıslatılmış yeşil çay özütlerinden cildinize sürebilirsiniz böyle ufak bir önlem almış olursunuz.

Yeşil Çayın Kan Basıncınızı Düzenleyici Etkisi
Düzenli ve sağlıklı bir kan basıncınızın olması hayati açıdan çok çok önemli. Günde yarım fincan yeşil çay içen üyelerimiz, içmeyen 7 gün sağlık üyelerine oranla yüzde 50 daha az yüksek tansiyon riski taşımakta. Yeşil çay içeriğinde bulunan antioksidanlar sayesinde, yüksek kan basıncını ve kan damarlarının büzüşüp daralmasını engelliyor !

Yeşil Çayın Hafızayı Diri Tutucu Özelliği
Yetişkinler üzerinde yapılan bir araştırmada, günde en az iki fincan yeşil çay içenlerin, içmeyenlere oranla daha az zihinsel gerileme ve idrak kabiliyeti sorunları yaşadığı gözlemlenmiştir. Bunun nedeni, yeşil çayın içinde bulunan antioksidanların, vücudumuzdaki serbest radikallerle savaşması ve böylece beynimizdeki sinirlere ekstra bir koruma sağlamasıdır.

Yeşil Çay Kilo Verdiriyor
Yeşil çay içeriğindeki maddeler sayesinde kan akışınız hızlanır, kalori yakma işlemleri vücudunuzda daha çok yer bulur ve her bir yudum bu işlemleri hızlandırır bilginiz olsun.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Zahide Topalyeşil çayı nereden bulabilirim. çayını istemiyorum kapsül olarak nereden bulabilrim acaba gerçekten zayıflamaya faydası var mı
  • Yeşil

    Çay

    Faydaları

    İbrahim

    Saraçoğlu