Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Yeşil Çay Çayı Nasıl Yapılır
Yeşil Çay Çayı Nasıl Yapılır
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Yeşil Çay Çayı Nasıl Yapılır :

Özellikleri
- Yeşilçayın faydaları arterosklerozu önlemede yardımcı olur. Yeşil çayı büyük miktarlarda kullanan kültürleri mukayese eden birkaç toplum temelli çalışma yeşil çayın kalp hastalıklarını önlemeye yardımcı olduğunu kuvvetle önermektedir.
- Yeşilçay özünün hayvanlar ve insanlar üzerindeki bir dizi çalışmada HDL- iyi kolesterolü yükseltirken toplam kolesterolü düşürdüğü ortaya koyulmuştur.
- Diğer yeşil çay faydaları - Yeşil çay hülasasındaki antioksidanlar kanseri önlemede yardımcı olur. Japonya gibi yeşil çayın düzenli olarak tüketildiği ülkelerde kanser oranı yeşil çay içmeyen ülkelerden sürekli olarak daha düşüktür. Araştırmacılar, vücudun kansere karşı savaşında önemli bir silah olarak yeşil çaydaki polifonları işaret etmektedirler.
- Yeşil çay özü Diyabet oluşumunun engellenmesine yardımcı olur ve bir kez oluştuktan sonra ilerlemesini yavaşlatır. Bir çalışmada, araştırmacılar diyabet olmaları için üzerlerinde genetik mühendisliği uygulanmış fareleri yeşil çay özü ile beslediler. Yeşil çay hülasası ile takviyeli diyet uygulanan fareler beklenen sürede diyabeti geliştirmedi.
- Kateşin, yeşil çay hülasasındaki aktif madde, viral hepatit tedavisinde yardımcı olabilir. Bir çalışma yeşil çay içen kişilerin karaciğer rahatsızlığı geliştirme olasılığının içmeyen kişilerinkinden daha az olduğunu bulmuştur.
- Alzheimer ve Parkinson gibi sorunlara karşı koruyucu olması bir diğer yeşil çay faydası olarak sayılabilir.
- Yeşilçaydan üretilen kremler akne tedavisi içinde kullanılmaktadır.Yeşil çayın cilt üzerine olumlu etkileri vardır. Güneş ışınlarının zararlı etkilerine karşı koruyucu olmasından dolayı bir çok kozmetik üründe yeşil çay kullanılmaktadır.

Zayıflama Çayı
- Yeşil çayın kalori yakımını hızlandırarak kilo vermede yardımcı olması bir diğer yeşil çay yararları arasındadır.
- Yeşil çayın içinde kafein olmasından dolayı çok içilmesi uykusuzluk gibi sorunlara neden olabilir.
- Yeşil çay folik asitin yararlarını olumsuz yönde etkileyebileceğinden hamilelerin kullanmaması gerektiğini belirten uyarılar vardır. Yine emziren kadınlar, içeriğindeki kafeinden dolayı yeşil çayı fazla tüketirlerse bebeğin uyku düzeni olumsuz etkilenir.

Yeşil Çay Nasıl Demlenir
Yaklaşık 80 derece sıcak suda 3-4 dk demlendikten sonra şekersiz olarak içilmesi tavsiye edilir.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Hülya Şengülyeşil çayın yapılışıyla ilgili bana bilgi verirmisiniz birde zayıflamada gerçekden etkilimi sindirim sistemini düzenliyormuş saınırım. en kısa sürede cevabınızı bekliyorum ilginize teşekkür ederim iyi çalışmalar hayırlı ramazanlar
  • Yeşil

    Çay

    Çayı

    Nasıl

    Yapılır