Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Yaban Mersini Bitkisinin Faydaları
Yaban Mersini Bitkisinin Faydaları
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Yaban Mersini Bitkisinin Faydaları :

Yaban mersini yardımcı tedavilerde geniş bir kullanım alanına sahip. Sağlığa yararları hakkınsa söylenenlerin tümü bilimsel olarak kanıtlanmış olmasa da yaban mersini çayı faydaları pek çok kişi tarafından paylaşılıyor. Yaban mersini çayı hazırlarken poşette satılan ve yaban mersini “tadında” çaylar yerine gerçek yaban mersini kullanmalısınız.

Yaban mersini, ahududu ve çilek de olduğu gibi güçlü bir antioksidandır. Antioksidanlar ise yaşla gelen olumsuzlukların azaltma, kanser gibi hastalıklara savaşmak için güçlü bir araç. Ayırca doğal Antioksidan takviyeleri serbest radikallerin nötralize edilmesini ve kanser hücreleri ile diğer ciddi hastalıkların oluşmasına neden olan oksijen moleküllerinin bloke edilmesini sağlıyor.

Antioksidanların diğer faydaları arasında kalp krizi riskini düşürmesi, felç riskini azaltması, beyin fonksiyonlarını arttırması ve gözleri güçlendirmesi sayılabilir. Antioksidan olarak pek çok ilaç bulabilirsiniz ancak bunları doğal olarak, gıdalar yoluyla almak en doğrusu olacaktır.

Yaprak ve kuru meyvelerinden yapılan çay ishal giderici özellik taşımaktadır. Yaban mersini çayının bayanlarda özel günlerin etkisini azalttığı ve düzene sokmaktadır. Yaban mersini çayının idrar yolu enfeksiyonlarında Antibiyotik etkisi göstermektedir. 1 yemek kaşığı kuru meyve 1,5 bardak kaynar suda 10 dakika haşlanarak demlenip süzülür. Diyetlerin sağlıklı ve çok değerli bir parçasıdır.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Yaban

Mersini

Bitkisinin

Faydaları