Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Üzüm Çekirdeği Tozu Ne İşe Yarar
Üzüm Çekirdeği Tozu Ne İşe Yarar
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Üzüm Çekirdeği Tozu Ne İşe Yarar. Üzüm Çekirdeği Bitkiler Tarafından Üretilen Kimyasallar Olan Çeşitli Fotokimyasallar Yönünden Oldukça Zengindir.

Üzüm Çekirdeği Tozu Ne İşe Yarar

Üretimi

Isıl işlem olmaksızın mekanik yöntemle üretilmiştir. Katkı maddesi ve koruyucu madde içermemektedir

İçindekiler

% 100 Üzüm Çekirdeği

Katkı maddesi ve koruyucu madde içermemektedir.

Enerji ve Besin Değerleri

Yağı Azaltılmış 100 g

Enerji - kcal 121

Protein 15.30

Karbonhidrat 5.90

Yağ 4.00

Değerlendirme Önerileri

Siyah üzüm çekirdeklerinin özel bir teknoloji uygulanarak polifenolik oligomerlerce (PCO) zengin toz formda özütü hazırlanmaktadır. Yüzde 15-20 oranlarında protein içeren ve yağı azaltılarak %4 civarına düşürülen üzüm çekirdeği kuru özütünün yapısında bulunan proantosiyanidinler, diğer suda eriyen Antioksidan moleküllerden farklı olarak, plazma ve dokuda 7 10 gün boyunca varlığını sürdürerek, güçlü antioksidan özelliklerin ortaya çıkmasını sağlar.

Siyah üzüm çekirdeğinde bulunan resveratrol ve kuersetin gibi fenolik doğal maddelerin kardiyovasküler sistem hastalıkları riskini azalttığına dair çok sayıda bilimsel yayın bulunmaktadır.

Üzüm çekirdeği tozunun yapısında bulunan proantosiyanidinler (PCO) kılcal damarlardaki kan akımını düzenler, yaşlanmış damar ceperlerinin kırılganlığını azaltır ve geçirgenliği arttırır.

Bu doğal maddeler kılcal damarların dayanıklılığını arttıran ilaçların yapımında kullanıldıkları gibi, yüksek antioksidan özellikleri nedeniyle kozmetik sanayiinde yaşlanmayı yavaşlatan ürünlerde de bulunmaktadır. Bu maddeleri içeren ürünlerin uygulanması kozmetoloji alanında Vinoterapi adıyla anılır.

Proantosiyanidinler lipid peroksidasyonunu önledikleri gibi, LDL oksidasyonunun başlaması için gerekli süreyi uzatırlar. Merkezi sinir sisteminde oksidatif stresin arttığı durumlarda güçlü bir antioksidan etki gösterirler, algılama ve hafıza bozukluğunun gelişimini önlerler. Bu özellikleri nedeni ile, oksidatif strese karşı direnci arttırarak, haSara uğrayan dokuların korunmasında etkin rol oynarlar.

Doğal fenolik yapıya sahip resveratrol, antiinflamatuar etkiye sahiptir.

Önerilen günlük ortalama kullanım miktarı kür dozu olarak 150 300 mg, uzun süreli dozu olarak da 50 100 mg bildirilmektedir.

Saklama ve Kullanım

Üretim teknolojisi ile tüm doğal içeriğinin etkinliği korunmuş olan keten granülleri, orijinal ambalajı açılmadan asgari bir yıl oda koşullarında muhafaza edilebilir. Ambalaj açıldıktan sonra hiçbir koruyucu madde içermediğinden buzdolabında saklanmalıdır.

Yoğurtla karıştırılarak tüketilebilir.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Üzüm

Çekirdeği

Tozu

Ne

İşe

Yarar