Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Üzüm Çekirdeği Faydaları İbrahim Saraçoğlu
Üzüm Çekirdeği Faydaları İbrahim Saraçoğlu
Konu ile ilgili uzman kadromuzun tavsiye ettiği ürünü görmek için tıklayın

Üzüm Çekirdeği Faydaları İbrahim Saraçoğlu. Dr. İbrahim Saraçoğlu Üzüm Çekirdeğinin Vücudumuz Açısından Son Derece Önemli Bir Bitki Olduğunu ve Birçok Hastalığa Faydası Bulunduğunu Belirtmektedir.

Üzüm Çekirdeği Faydaları İbrahim Saraçoğlu

- Antioksidan özelliği bulunan üzüm çekirdeği, vücudu kendi içinde oluşan ya da dış kaynaklı serbest oksijen radikallerinden ve diğer radikallerden korur.

- Üzüm çekirdeği damar yozlaşmasını önlüyor ve damarları sağlamlaştırıyor.

- Hipertansiyon, kalp krizi ve felç olasılığını minimale indiriyor.

- Diyabetli ve varisli kişilere tedavi sürecinde fayda sağlıyor.

- Gözü maküler dejenerasyon ve kataraktan koruyor.

- Üzüm çekirdeği, sürekli bilgisayarın başında olan kişilerin göz sağlığının korunmasında da önemli yer tutuyor.

- Faydaları saymakla bitmeyen üzüm çekirdeği DNA hasarını azaltarak, kanser oluşum riskini de düşürüyor.

- Üzüm çekirdeği cildin bağdokusunda bulunan kollajeni sağlamlaştırdığı gibi deriyi dinçleştiriyor, kozmetik sanayinde merhem olarak kullanılıyor.

- Üzüm çekirdeği damarların kollajen dokusunu da sağlamlaştırdığı için damar sertliği ve damar sertliğiyle ilgili çok sayıda hastalığın oluşumunu önlüyor.

- Histamin salgısını azaltarak alerjiyi önlediği de bilinen üzüm çekirdeği, iltihabi prostaglandinlerin sentezini azaltarak romatizmal hastalıklar, ağrı ve endometrioz gibi durumlarda yararlı oluyor.

- Üzüm çekirdeği kullanımında çekirdek ekstresinin 100 miligramlık kapsülleri piyasada satışa sunuluyor.

- Üzüm çekirdeği artık kapsül halinde pek çok yerde satılmakta. Hastalıklardan korunmak için günde 1-2 kapsül yutulması, bir hastalık varsa dozu iki katına çıkarılması uygun görülüyor. Tamamen doğal olan üzün çekirdeğinin fazla tüketilmesiyle ilgili bir yan etkisi ise bulunmuyor.

- Doktorunuza danıştıktan sonra bu kapsülleri kullanın. Eğer hekiminiz uygun görmez ise günde 1 avuç kara üzüm kurusu yemeniz de aynı işi görecektir.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
 • Ayşe SüralIyi günler, Bir yakınım yutak kanseri ve 1haftaya kadar radyoterapı ve kemoterapiye başlayacak.kendisine üzüm çekirdeği yağı kullandırabilirmiyiz ve miktarı ne kadar olmalı . Tedavi öncesi ,tedavı sırası veya sonrasındamı vermek uygundur teşekkürler
 • Şifa MarketAllah şifa versin. üzüm çekirdeği kullanmasında bir sakınca yoktur. bilakis faydasını görecektir. şu an devam eden tedavisi ile birlikte kullanabilir sabah akşam 1 tatlı kaşıgı uygundur
 • Merve Çavuşmerhabalar kolay gelin öncelikle üzüm çekirdeği tüketmek istiyorum sağlık açaısından herhangi bir rahatsızlığım yok şükür.fakat sağlık için günlük dozajı nasıl koruybilirim bu konuda yardmcı olur musunuz acaba?
 • Filiz Özkarasayın hocam üzüm çekirdeği yağı birçok hastalığa karşı iyi geldiği söyleniy öncelikle yağınımı kullanmam gerekiy yoksa tozunumu kullanmalıyım ve günde nekadar kullanıcam bende demir eksikliği var ayrıca kilo almamam gerekli şimdiden teşşekkür ederim filiz özkara türkeş.
 • Şifa Marketöncelikle bu ürünleri rastgele yerlerden almamakta fayda olmakla birlikte öncelikli sorununuz demir eksikliği sorununuz oldugu için üzüm sıvı ekstratı karışımlı setimizi önerecegim lütfen linki tıklayınız.yada bilgi hattımızı arayıp bilgi alabilirsiniz bilgi hattı : 0224 2-3-4-5-6-7-8
  http://www.sifamarket.com/bitkisel/anm-isirgan-otu-karisimli-set.html
 • Üzüm

  Çekirdeği

  Faydaları

  İbrahim

  Saraçoğlu