Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Türk Kahvesinin Faydaları
Türk Kahvesinin Faydaları
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın

Türk kahvesinin faydaları ve zararları nelerdir bu yazımızda cevabını bulabilirsiniz. Kültürümüzde Türk kahvesinin çok önemli bir yeri vardır, peki özellikle faydaları nelermiş gelin bir göz atalım

Norveç‘te yapılan bir araştırma Türk kahvesinin zengin bir Antioksidan kaynağı olduğunu ortaya koymuştur. Antioksidanlar kanser hücrelerinin çoğalmasını ve yayılmasını önleyici özelliktedir.

Bununla beraber Kahve işlenme sürecinde de içeriğindeki antioksidan değerlerini kaybetmiyor.

Yapılan araştırmalarda günde 2 fincan kahve tüketilmesi halinde kolon kanseri riskinde %25, safra kesesinde taş riskinde %45 azalma olduğu görülmüştür.

Portekiz‘de yapılan bir araştırmada da kahvenin içeriğinde bulunan kafein dolayısıyla beyni zinde tuttuğu ve bu nedenle de alzheimerı önlediği ortaya çıkmıştır. Bu kafein aynı zamanda kişiye enerji verip, uyanık kalmasını sağlar.

Bu arada kahve içenlerde içmeyenlere oranla daha az diş çürüğünün olması da bir başka şaşırtıcı araştırma sonucu.

Hamilelerle ilgili de bir hatırlatma yapalım. Hamilelerin kafein tüketmesi çok fazla önerilmiyor, kafeinin anne karnındaki bebeğe zararlı olduğu bilindiği için mümkün olduğunca az tüketilmelidir

Kahvenin migren üzerinde olumsuz etkisinin olmasının yanında çok şiddetli olmayan baş ağrılarını da hafifletici etkisi vardır. Dünkü yazımızda beYaz lahana kürünün selülitleri azaltıcı etkisinden bahsetmiştik.

Düşünülenin aksine Türk kahvesi de selülitleri arttırmıyor tam tersine selülit ve benzeri cilt sorunlarına karşı faydalı olduğu görülmüştür.

Şunu da belirtmekte fayda, kahve aşırı tüketimde kalbin ritmini olumsuz yönde etkiliyor. İçeriğinde kafein olması nedeniyle fazla tüketildiğinde kalpte ritm bozuklukları meydana gelebiliyor.

Tüketimi abartmadığınız sürece sorun yok.Konuyu bitirmeden önce işinize yarayacağını düşündüğümüz pratik bir bilgi verelim; kahvenizin bayatlamasını istemiyorsanız kahve kavanozuna 2-3 tane kesme şeker atın. Böylece daha uzun süre tazeliğini koruduğunu göreceksiniz.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Türk

Kahvesinin

Faydaları

Ve

Bilinmesi

Gerekenler