Şifa Market
Anasayfa Dini Bilgiler Tıbb-i NebeviSağlık ve AktüelHerbalistlerAlternatif TıpBurçlarBitkisel ReçetelerŞifalı Dualar
Bitki SözlüğüHastalıklarİsimler SözlüğüŞifalı TaşlarMucizevi BitkilerRüya TabirleriYemek Tarifleri Şifa Forum
Spirulina Yetiştiriciliği

Spirulina Yetiştiriciliği

Spirulina Yetiştiriciliği hakkında bilgiler.

   Spiriluna;akne ve sivilcelere iyi gelir,aynı zamanda kilo vermek için kullanılır.Ülkemizde sıcak iklimlerin olduğu yerlerde yetişir.Spiriluna yetiştiriciliği hakkındaki makalemiz aşağıda yer almaktadır.

   Spirulina yetiştiriciliği günden güne yaygınlaşmata ve Türkiye’de de ilk olarak ege üniversitesi danışmanlığıyla üretilmiştir. Akabinde bir çok şehrimizde yetiştiriciliği gerçekleşmiş ve spirulina tüketimi günden güne artmaktadır. Televizyonlarda çıkan programlarda bir çok Dr. lar Prof. lerin yorumları arttıkça, spirulinanın faydalarını anlattıkça konuyla ilgili bilgilenme artmakta ve bitkiye olan güven artmakta paralel olarak tüketimde artmaktadır.

İsrail gibi teknoloji ve tarım devleti dahi üretimi gerçekleştiremezken Türkiye için bu harikulede bir başarıdır.

   Bu değerli ve besleyici bitki adeta başlıbaşına bir hekimdir. Başarısı klinik çalışmalarla tesbit edilmiş bir çok hastalığın tedavisinde destek olarak kullanılmaktadır. Öyleki veterinerler dahi hayvan hastalıkları konusunda spirulinayı kullanmaktadırlar.

   Spirulina yetiştiriciliği genel olarak sıcak iklim bölgelerimizde gerçekleşmektedir. Adana, Denizli, İzmir gibi illerimizde üretim çiftlikleri bulunmaktadır. Ve üretim kapasitelerini günden güne artırmaktadırlar.Yorumlar Yorum Yazmak İçin Tıklayın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi bizimle paylaşın.

Bu sitedeki açıklamalar sadece bilgilendirmek amacıyla verilmiştir. Ürünler ilaç değildir, tıp ve sağlık profesyonellerinin tavsiye ettiği ilaçlar ile eşdeğer değildir. Ürün bilgileri ambalajlardaki açıklamalardan ve üreticilerin tanıtım broşürlerinden alınmıştır. Üreticilerin ürünleri hakkında verdiği bilgilerden ve yazım hatalarından kaynaklanan sorunlardan ve şikayetlerden sifamarket.com sorumlu değildir. Ürünlerin kullanımı ve sağlık sorunlarınız için öncelikle bir sağlık uzmanına, hekime, eczacıya danışınız.

%100 Güvenli Alışveriş

Copyright © 2013 Şifa Market. Tüm hakları saklıdır.