Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Siyah Turpun Faydaları
Siyah Turpun Faydaları
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Siyah Turpun Faydaları :

Almanlar, Polonyalılar ve Ruslar kara turpu çok sever ve bir çok hastalıklara karşı onu doğal ilaç olarak kullanırlar. Yapısında B bir ve C vitaminleri, Raphanol, Tocoppherol bulunan turp besleyicidir.Kara turp ve kırmızı turp salata olarak yendiği gibi, turp yapraklarını çorbalara da atmakta yarar varıdr.

Çünkü bu yeşil yapraklar madensel tuzlar ve vitaminler yönünden zengindir. Ancak midesi zayıf olanlar aşırıya kaçmamalıdır. Zira çok yenildiğinde bulantıya neden olur. Az yenildiğinde ise tembel organları harekete geçirir.

Sıkıntıyı Giderir Uyku Verir:

Uykusuzluktan yakınıyorsanız yatarken her iki baldırınıza kıyılmış turp lapası koyun. Başınıza hücum etmiş olan kan aşağılara doğru çekilir, kafanız serinler bu da size uyku getirir.

Erkeklik Gücünü Arttırır:

Nasıl idrar torbasını dolduran idrar sabahları Cinsel organı uyarırsa aynı şekilde, gaz yapan besinler de mide ve bağırsaktan şişirir, bu şişkinlik erkeğin cinsel gücünü arttırır. Gaz yapan turp bu özelliğiyle cinsel arzuyu kamçılayan besinlerin başında gelir. Fransız doğa uzmanı Maurice Messegue turp için "pek yaman bir fişektir" diyor.

Kanseri İyileştiriyor:

Avusturyalı Dr. R.Breuss'a göre bir kanser hastası 42 gün sadece turp, havuç, kiraz ve patates yiyerek beslenirse bedenin kansere karşı direnci artar. Hastalık tümüyle iyileşmese bile tömürlerin olumsuz faaliyeti ve başka organlara sıçraması önlenmiş olur.

Alerjiyi İyileştirir:

Kanı temizleyici özelliğinden dolayı siyah turp allerjileri de iyileştirir, İdrar yollarındaki ve böbreklerdeki taşların düşmesini kolaylaştırır. İştah açar. İskorpit hastalığına karşı etkili bir doğal ilaçtır.

Diğer Yararları:

1- Romatizma ve damar sertliğine iyi gelir.

2- Ağn keser. Lapası ağrıyan bölgeye konulursa ağrılar hafifler.

3- Kara turpu çiğnemek Diş etlerinizi güçlendirir.

4- Kanı zehirlerden temizler ve idrar söktürür.

5- Isıtıcı olduğu için boğaz hastalıklarına karşı şifalı bir ilaçtır. Solunum yollarındaki yangıyı giderir. Eczanelerde satılan öksürük ilaçlarının çoğunda turp vardır.

6- İki ölçü bala bir ölçü turp suyu karıştırılarak içilirse öksürüğü keser. Astımlıların solunumunu düzene sokar.

7- Kan yapar.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Fadime Yalçınhocam bende uyku sorunu var. siyah turpu salatalara katıyorum genelde , günlük tüketmemmi lazım , yada uyku sorunu için önereceğiniz başka bir takviye varmıdır hocam . cevabınız bekliyoırum hocam . saygılar
  • Siyah

    Turpun

    Faydaları