Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Sinir Otu Suyunun Zararları
Sinir Otu Suyunun Zararları
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın

Sinir Otu Suyunun Zararları. Sinirli Otu Sinirotugiller Familyasından, Sinirli Otundan Yapılan Suyun Zararı Yoktur. Sinir Otunun Yapraklarının Ezilmesinden Elde Edilen Öz Suyunun Açık Yaralara Yakıcı Özelliği Vardır. Kullanılması Önerilmez.

Sinir Otu Suyunun Zararları:


Yapraklarını koparınca içerisinden beYaz iplik şeklinde çıkan damarlardan adını alan sinirli ot, birçok hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır.

Yapraklarını koparınca içerisinden beyaz iplik şeklinde çıkan damarlardan adını alan sinirli ot, birçok hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır. Hem çay olarak tüketilen hem de tendür ve ilaç yapımında kullanılan sinirli ota, insanlar arasında kör çıban otu, pişik otu, çıban otu yada yara otu da denir. Bunun nedeni ise yaralara, pişiklere ve çıbanlara iyi gelmesindendir. Bu faydalarının yanı sıra sinirli otun daha birçok derde çaresi var.

Stres, bunalım ve depresyon gibi sinirsel hastalıklara, öksürüğe, baş ağrısına, kramplara ve zehirlenmelere de iyi gelir. iltihap önleyici, göğüs yumuşatıcı, bağışıklık sistemini güçlendirici, nefes açıcı, mantar, arı sokması, deri hastalıklarını iyileştirmede faydaları arasında sayılabilir. Dişiniz ağrıyorsa, ayağınızda Mantar çıktıysa yada basurunuz varsa bu otu kullanarak bu sorunlardan kurtulabilirsiniz.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Sinir

Otu

Suyunun

Zararları