Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Şifalı Yağlar
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın

Şifalı Yağlar


Şifalı yağlar; Hangi Yağ, Hangi Cilt İçin Avokado A, B, D, E vitaminlerini içerir. Detaylı bilgiler makalemizde yer almaktadır.ŞİFALI YAĞLAR :

- Bitkisel bakımda 46 çeşit yağ kullanılır.

- Bu yağlar güneş ışınlarından olumsuz etkilendikleri için koyu renkli şişelerde muhafaza edilir.

- Bitki yağları yüzde yüz saf oldukları için vücuda direkt uygulanamaz.

- Vücuda uygulanan bitki yağlarının uygulamasında yardımcı yağlar kullanılır. (avokado, badem, Buğday özü, Zeytin ve üzüm çekirdeği)

- Yardımcı olarak kullanılan yağlarda tek başlarına kullanılabilir.

Hangi Yağ, Hangi Cilt İçin Avokado A, B, D, E vitaminlerini içerir. Kuru ciltler için idealdir. Ardıç Sivilceli, akneli ve yağlı ciltlerde kullanılır. Ayçiçeği yağı Cildi nemlendirme ve besleme özelliği vardır. Nemlendirici ve besleyicidir. Bal Kuru ciltler için idealdir.Bergamot Kullanımında dikkat edilmelidir. Özellikle hassas ciltlere sahip olanlar daha dikkatli olmalı. Yağlı ciltler için uygundur.

Biberiye Cildi mikroplardan arındırma özelli vardır. Cildi temizliğinde kullanılır. Buğday A,D,E vitaminleri vardır. Özellikle E vitamini yönünden zengindir. Cildi besleyici ve yenileyici özelliği vardır.
Gül Tüm cilt tipleri için uygundur. Cilt temizliğinde kullanılır. Cildi ferahlatır, Yumuşatıcı ve rahatlatıcıdır.
Havuç Tüm cilt tipi için uygundur. Cilt temizliğinde etkin olarak kullanılır. A, B, C, D, E vitamini içerir.
Hindistancevizi Cildi yeniden yapılandırır ve besler. Hint yağı Cildi besler.Jojoba A Vitamini yönünden zengindir. Her cilt tipine uygulanabilir. Kadife çiçeği Kuru ve hassas ciltlerde kullanımı uygundur.
Kayısı Tüm cilt tipleri için uygundur. Özellikle yüz temizliği için idealdir. Akneleri temizler, A vitamini ve Mineraller içerir. Keten yağı Cilde canlılık ve parlaklık kazandırır. Kil Ölü hücreleri temizler. Lavanta Akne tedavisinde etkilidir. Yağlı ciltler için uygundur.

Limon Yağlı ciltler için uygundur. Siyah noktaların oluşmasını önler. Mandalina Cilt çatlaklarına iyi gelir. Gevşek cildi toparlar. Menekşe Mikrop kırıcıdır. Hassas cilde sahip olanlar dikkatli kullanmalıdır. Mısır Yağı E vitamini yönünden çok zengindir. Neroli Yağı Kuru ve olgun ciltler için günlük bakımda kullanıla biliriz.Papatya Hassas cilt için idealdir. Cildi yumuşatır, akne tedavisinde kullanır, cilt kaşıntılarına iyi gelir.Portakal Cilde canlılık verir. Kuru ve kendini salmış ciltleri besleyip toparlar. Cilt toniği olarak kullanılır.Susam yağı Cildi besler. E vitamini, protein, Mineral ve amino asitler içerir.Tatlı Badem Tüm cilt tipleri için uygundur. Protein, vitamin ve Mineraller açısından zengindir. Zeytinyağı Cildi besler, nemlendirir.En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Şifalı

Yağlar