Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Şifa Mağazası
Şifa Mağazası
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Şifa Mağazası Sağlıklı ve alternatif doğal ürünlerin satışının gerçekleştirileceği Alveal ŞİFA mağazası açılarak satışlara başladı. Makalemizden Yararlanarak Bilgi Albilirsiniz.

Şifa Mağazası

Son zamanlarda yaygınlaşmaya başlayan bitkiler, doğal bitki özleri ve tohumlar yardımı ile sağlıklı beslenme ve sağlıklı kalma yöntemleri dikkat çekiyor. Özellikle kilo kontrolü, dengesiz beslenmeye ve strese dayalı sağlık sorunları yaşayanlar ilaçla tedaviye alternafi olarak “Alternatif Tıp” denilen yöntemlere başvuruyorlar.

“Alternatif Tıp” tüm dünyada kabul gören hatta bazı gelişmiş ülkelerde özel eczaneleri de bulunan bir tıp alanı aslında.
Halk arasında “Şifalı Bitliker” olarak da tanımlanan çiçekler, doğal bitki özleri, baharatlar ve diğer bir takım ürünlerle elde edilen karışımlar son zamanlarda ülkemizde de revaç bulmaya başladı.

Yüzyıllar önce eczacılığın daha çok yaygınlaşmadığı dönemlerde aktarlar bu görevi görüyorlardı.
Rahmetli Ahmet Yüksel Özemre (5 Haziran 2008 tarihinde vefat eden Türkiye‘nin ilk atom mühendisi) yazdığı “Üsküdar‘da Bir Attar Dükkanı” isimli kitabında attar dükkanlarının şifalı otlar satmasını şöyle anlatmaktadır:

“…. Soldaki rafların en üstü şahdere, kısa-mahmud otu, Papatya ve benzeri şifalı kuru otlara hasredilmişti. Ayrıca şerbetçilerin pek itibar ettikleri demirhindi de satılırdı. Şifalı diğer bitkiler olarak hatmi çiçeği, adaçayı, kırmızı kantaron, sarı kantaron, kiraz çöpü, mısır püskülü, Mürver çiçeği, karabaş otu, nane, kekik, ıhlamur, reyhan (fesleğen) ve sinamekiyi de zikretmek gerekir.

Attarlık, aynı zamanda, şifa veren bitkiler aracılığıyle insanların rahatsızlıklarını gidermeyi hedef alan bir nevi pratik hekimliktir de. Kuru öksürükten, kabızlıktan, idrar tutukluğundan, halsizlikten, çıbanlardan, nefes darlığından, mide gazından, iştahsızlıktan, dolamadan, kapanmayan yaradan, adale ağrılarından ve daha pekçok illetten muzdarip olanlar çareyi attar dükkanında ararlardı. Bunlar arasında

doktora ve ilaca verecek parası olmayan fakirlerin, o zamanlarda Saim Efendi Amca‘nın Attar Dükkanı‘ndan başka başvuracak yerleri yoktu.”
Üsküdar‘da Bir Attar Dükkanı / Ahmet Yüksel Özemre (Kubbelatı Yayınları, 7. Baskı, s. 29)

EN ÇOK ZAYIFLAMA ÜRÜNLERİ SATILIYOR

Bir süredir test yayınları yapan e-ticaret sitesi sifa.alveal.com‘da ilk etapta Zayıflama ile ilgili ürünlerin yoğun olarak satıldığını gördük.
Çağımızın en büyük sorunlardan olduğu anlaşılan aşırı kilolar, hareketsiz bir yaşam ve dengesiz beslenmenin getirdiği en önemli sorun olan

obeziteden kurtulmak için birçok çareyi deneyen insanlar özellikle kimyasal ürünlerin yan etkilerinden sonra doğal ürünlere ve diyetisyenlerin tavsiyelerine yöneldiler.

Bir taraftan akupunktur, reiki, yoga gibi uzakdoğu menşeli yöntemlerle zayıflamaya çalışan insanlar bir taraftan da baharat ve şifalı bitkiler yardımı ile beslenme dengelerini sağlamaya çalışıyorlar.

İLAÇ DEĞİL GIDA TAKVİYESİ
sifa.alveal.com mağazamızda satılan ürünlerin birer ilaç olmadığını, sadece gıda takviyesi olduklarını özellikle hatırlatmamız gerekiyor. Tedavi maksadıyla kullanılacaksa, hatta zayıflamak için kullanılacaksa doktor veya diyetisyen kontrolünde diyetisyenin tavsiyesi ve vereceği doza göre tüketilmesi gerekmektedir.

Günlük yaşamda tükettiğimiz doğal besinlerin bile dengesiz ve bilinçsiz kullanımından gıda zehirlenmeleri olduğu düşünülürse birçok bitki ve bitki karışımından oluşan ürünleri tüketirken mutlaka dikkatli olmak gerektiği hatırlatılmalıdır.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Şifa

Mağazası