Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Saw Palmetto Faydaları Nedir
Saw Palmetto Faydaları Nedir
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Saw Palmetto Faydaları Nedir :

- Saw palmettonun, kanseri teşvik eden hormonların seviyeleri üzerinde etkisi olduğu görüldüğünden, bu özelliğinin Prostat kanserine karşı kullanılması çalışmaları devam etmektedir.
- Çalışmalar ayrıca saw palmettonun, bağışıklık sisteminin, bakterileri öldürme yeteneğini arttırdığını ve rahatlıkla idrar yolu enfeksiyonlarının tedavisinde kullanılabilecek olduğu gözlemlenmiştir.
- Saw palmetto, 5-alfa reduktaz enzimini durdurarak veya Dihidro Testosteron‘un saç folikülleri tarafından alımını azaltarak saç kaybını yavaşlatır ve saçın yeniden çıkmasına yardımcı olur.
- Saw palmetto, aybaşı sorunları olan kadınlara yardımcı olabilecek bir takviyedir.
- Saw palmetto, göğüs büyümesi ve rahim irritabilitesi sorunları yaşayan kadınlar için de kullanımı uygun bir takviye besin kaynağıdır.
- Aynı zamanda, iştah Uyarıcı ve idrar söktürücü olarak kullanılır.
- Bazı saw palmetto kullananlar, bitkinin yararları arasında Afrodizyak içerikler taşıyor olmasından da söz etmişlerdir.
- Saw palmettonun hem erkek hem de kadın cinsiyet hormonları üzerindeki etkisi yüzünden, kadınlardaki vücut ve yüz kıllarının aşırı büyümesi, ve yumurtalıklardaki polikistik tedavisinde kullanılabilir.
- Saw palmetto bitkisi aynı zamanda genel bir anti-iltahapsal ajan olarak kullanılmaktadır.

Not
Prostat hastalıkları birbirine benzer belirtiler gösterdiği için öncelikle kesin teşhisin konulması gerekir. Örneğin prostat büyümesi sanılan durum prostat kanseri de olabilir ve hastanın kendi kendini tedavi etme çabası zaman kaydedilmesine neden olabilir. Bitkisel preparatların herhangi bir sağlık sorununa karşı kullanımı tıbbi teşhis halinde ve hekim gözetiminde olmalıdır.

Saw Palmettonun İçeriğinde Ne Var
İçerikte yağ asitleri, bitkisel steroller ve flavonoidler sayılabilir. Sabal meyvesi bitkisinin meyvelerinde polisakkaritler bulunmaktadır. Bu içeriğin, anti-inflamatuvar veya immün uyarıcı etkileri ile ilişkili olması, sabal meyvesinin keşfedilmiş yararlarına yeni özellikler katmaktadır.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Saw

Palmetto

Faydaları

Nedir