Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Sarımsak Yağının Saça Faydaları
Sarımsak Yağının Saça Faydaları
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın

Faydaları,Sarımsak yağının saça faydaları sayılamayacak kadar fazla olduğundan, sarımsağın içindeki vitaminler oldukça fazla olduğundan, kozmetik ve hijyen sektöründe kullanımı günden güne artmaktadır. Bu konudaki detaylı bilgi için makalemizi incelemeniz yeterlidir.

Sarımsak binlerce yıldır şifa kaynağı olarak kullanılmaktadır. Sarımsağın saça etkisini bilmeyen yoktur ve bu şekilde tercih edilen bir bitki olması içeriğindeki saçlara oldukça faydalı, olumlu etkileri olan, zengin besinlerden (sülfür bileşikleri, vitaminler ve mineraller gibi) kaynaklanmaktadır.

Sarımsağın saça faydaları bu besleyici yapısı, saç için şifalı bitkilerin başında gelmesi sarımsak şampuanı Garlex® in de içeriğinde en yoğun miktarda kullanılmasının nedenidir. Sarımsağın saç için faydaları yıllardır bilinmekte ve Anadolu‘da saçkıran, sakalkıran rahatsızlığında saçları yeniden çıkartmak maksadıyla ezilerek problemli bölgeye sarıldığı ve yeniden saç çıkartıcı olarak kullanılması yaygın olan bir bitkidir.

Ayrıca, sarımsağın içindeki vitaminler, mineraller, eser elementler sayesinde saçların dolgunluk kazanmasına, daha hızlı uzamasına yardımcı olduğu bilinmektedir. Nasıl ki beslenemeyen her canlı öncelikle zayıflamaya, sonrasında ölmeye mahkum ise, saçlarımızda doğru ve yeterli besini alamadıklarında öncelikle zayıflamaya, sonrasında küçülmeye ve daha sonrasında sadece kök olarak kalmaktadır.

Saç dökülmesi olarak bildiğimiz bu durum büyük ölçüde saçların ve vücudun yeterince beslenememesi durumundan kaynaklanmaktadır. Sarımsağın faydaları geniş çaplı olarak araştırılmış ve sarımsağın saç dökülmesine etkisi tespit edilmiştir. Sarımsak yağının saça faydaları sayılamayacak kadar fazla olduğundan, sarımsağın içindeki vitaminler oldukça fazla olduğundan, kozmetik ve hijyen sektöründe kullanımı günden güne artmaktadır.Doğal sarımsak özü kafa derisindeki SEBUM üretimini düzenlemede

 • Kepeği kesmede ve saç diplerini ve kökünü korumada ve güçlendirmede
 • Zayıf kan dolaşımını düzene sokmakta
 • Saç büyümesine antienflamatuar, antibakteriyel ve anti fungal özellikler gibi birçok sıhhi faydasını gösteriyor.
 • Sülfrik bileşiğinden dolayı antiseptik özelliğe sahiptir.
 • Ayrıca Allicatine ve Alicine içerir.
 • PH seviyesi vücudunkiyle aynı olduğundan, vücut karşı direnç göstermez ve faydası artar.

Sarımsak saç dökülmesini durdurur mu sorusunun cevabı olarak da büyük ölçüde diyebiliriz. Sarımsağın saç dökülme problemi yaşayanlarda saç çıkartıcı olarak kullanılması halk arasında yaygındır. Bu da sarımsak saç çıkarır mı sorusunu doğurmaktadır. Saç çıkartmak için sarımsak ezilerek problemli bölgeye sarıldığı yaygın olarak bilinmektedir.

Bu bitki öylesine şifalıdır ki, sarımsak yağı saça faydaları, sarımsağın saça etkisi, saça faydası ve yararları oldukça fazla olmasına karşın bilinen pek bir sarımsağın zararları da yoktur. Uzmanlar saç dökülmesi için bu bitkiyi önermekte sarımsağın ve sarımsak yağının faydaları saymakla bitirememektedirler.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
 • Yusuf Durmazmerhabalar hocam bende erkek saç tipi dökülmeleri ve yağlanmaları var uzmanlar sarımsaktan bashediyorlar ama kullanımı sornu olur bunun kokusuz şampuanlarını kullansam yine aynı etkiyi sağlar mı tşklr
 • Sarımsak

  Yağının

  Saça

  Faydaları