Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Sarı Kantoron Yağı Cilde Faydaları
Sarı Kantoron Yağı Cilde Faydaları
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın

Sarı Kantoron Yağı Cilde Faydaları, Pürüzsüz bir cilde sahip olabilmek için, cilt bakım yağı olarak yararlanabilirsiniz.Öğrenmek istediklerinizi makalemizde bulabilirsiniz okumanız yeterlidir.

Sarı Kantaron;

30-80 cm yükseklikte,tüysüz,.ok yıllık otsu bir bitkidir.Yaprakalrı karşılıklı ve sapsızdır.Çiçekleri parlak ve sarı renklidir.Avrupa‘da,Kuzey Afrika‘da,Batı Asya‘da doğal olarak yetişir.

Sarı Kantaronun Kullanım Bilgileri;

Huzursuzluk ve uykusuzluk durumlarında rahatlatıcı özelliktedir.Anadolu‘da yaygın olarakyetişen ve “binbirdelikotu” olarak tanınan bu bitkinin geleneksel kullanımı oldukça yaygındır. Sarı Kantaronun Kullanım Tavsiyeleri;

Yüksek miktarlarda ışığa karşı hassasiyet oluşturur.Çok insan depresyona karşı bu bitkiyi çay yapıp içmektedir.

Ancak bu konuyla ilgili etken madde olan hiperisin suda ancak yüzde 3 oranında erirken,esas alkol içinde çözünmektedir. Bu nedenle alkol içinde çözündürülmüş hapları ve çayı,Depresyon amaçlı kullanımda aynı etkiye sahip değildir

Kantaron bitkisinden elde edilen kantaron yağının özellikle yaralar konusunda çok faydalı özellikleri bulunuyor.Zeytinyağının insan sağlığına yararını biliyoruz.

Kantaron yağıda tıpkı zeytinyağına benzer şekilde onun kadar etkili ve yararlı yağdır.Eski çağlardan beridir faydalanılmakta olunan kantaron yağının her evde ekmek,su gibi bulunması gereken faydalı yağdır.Kantaron yağı bir çok araştırmaya konu olmuş oldukça faydalıdır.

Kantaron yağının faydaları:

-Yaralar konusunda kantaron yağının mucizevi etkileri bulunuyor.Kesik,açık yara,derin yara her türlü yarayı iyileştirici özelliği bulunuyor.
-Antiseptik özelliği bulunuyor.Bunu biraz açmak gerekirse yaraların mikrop kapmasını önlüyor diyebiliriz.
-İltihap önleyicidir.
-Yaralardan dolayı ağrı görülüyorsa ağrının dinmesini sağlar.
-Yaranın çabuk iyileşmesini sağlar bunun sebebi ise hücre yenileyici olmasıdır.
-Pişik görülen bebeklerde sorunu giderir.
-Cilt bakımında da faydalıdır.Pürüzsüz cilt isteyenler kantaron yağını kullanabilir

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
 • Esra Karumerhabalar . Benim kardeşim bi kavgaya karışmış yüzüne aldığı bir darbeden dolayı 16 dikiş atıldı ve izi kaldı . Kantaron yağı bu konuda ne kadar etkilidir. En kısa sürede cevabınızı bekliyorum . İyi çalışmalar , Teşekkür ediyorum .
 • Nazan Kurusarı kantaron yağının cilt lekelerine iyi geldiği,lekeleri giderdiğinden bahsedilmektedir.eczanelerdeki tritone fort,expigment gibi leke giderici kremler gece kullanılması ,gündüz güneşe asla çıkılamayacağına dair duyumlar vardır.Acaba kantaron yağının kullanımı da öyle midir?....
 • Şifa Marketİştahı açar. Göğsü yumuşatır ve öksürüğü keser. Sinirleri yatıştırır ve hafif uyku vericidir. İdrar ve balgam söktürür. Böbrek ve idrar yolu hastalıklarında faydalı bir bitki olan Sarı kantaron, böbrek ve mesanedeki taşları eritmeye yardımcı olur. Ülser ve gastrit şikayetlerinde iyileşmeyi hızlandırır. Bağırsak solucanlarını düşürmeye yardımcı olur. Özellikle, hafif ve orta şiddetli depresyon şikayeti olanlar için oldukça faydalıdır. Detaylı ürün bilgisi için linki tıklayabilirsiniz irtibat no: 0224 234 56 78
  http://sifamarket.com.com/bitkisel/sari-kantaron-kapsulu.html
 • Sarı

  Kantoron

  Yağı

  Cilde

  Faydaları