Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Sarı Kantoron Nasıl Demlenir
Sarı Kantoron Nasıl Demlenir
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın

Sarı Kantoron Nasıl Demlenir, Bir tatlı kaşığı ince kıyım bitki 1 bardak su içinde kaynama derecesine ısıtılıp ocaktan alinarak5 dakika kadar üstü kapalı olarak demlenir.Bu konu ile ilgili öğrenmek istediklerinizi makalemizde bulabilirsiniz incelemeniz yeterlidir.

1 bardak kaynar suya 1-2 çay kaşığı kurutulmuş Sarı Kantaron koyup 10 dakika demlenmesini bekleyin ve sonra için. 4 ile 6 hafta boyunca günde 1 veya 2 bardak bu çaydan içilirse son derece etkili olur. Sarı kantaron çiçeklerini makas yardımı ile keserek kavanoza Sıkıca doldurur.Üzerine sızma zeytinyağını ilave ederiz.Ağzı açık Mutlaka GÜNEŞ gören bir köşede 1 ay bekletiriz. GÜNEŞ çok önemli çünkü en önemli şifa maddesi Hypericin bu şekil ortaya çıkar.1 bardak kadar kaynayan su içerisine 2 kaşık kadar kuru sarı kantaron ekleyerek 10 dakika kadar demleyin ve için. ortalama 4-6 hafta sürekli günde 1 veya 2 bardak olarak tüketilmesi önerilir.

Kavanozdaki karışımı blender kabına koyar ve çamur gibi oluncaya kadar karıştırırız.Makinaya yüklenmeyin, parça parça koyun.sonra kırmızı çamuru temiz bir tülbente koyup tekrar başka bir kavanoza doldururuz.tülbentteki karışımı sıkarak yağın kavanoza akmasını sağlarız. Sarı Kantaron yağımız hazırdır.Sarı kantaron otu yağı kesinlikle kırmızı renktir.Piyasada satılan Sarı kantaron otu yağını sarı renk gördüm.Galiba çakmasıydı.Kavanoza koyduğumuz yağ,tortusu dibe çökünce kırmızı renkli olur. Bir tutam kantaronu bir su bardağı kaynar suya atılır ve 4-5 dk bekletildikten sonra süzülerek içilir. Hafif depresyonlar bitkisel çözümlerle atlatılabilirken ciddi Depresyon sorunları mutlaka uzman hekimler tarafından tedavi edilmelidir.Hafif geçen depresyonlar yaşam şeklimize dikkat ederek ve pozitif enerji ile yüklenerek çok kolay kontrol altına alınabilmektedir. Sarı kantaron içerisinde bulunan hipersinin anskiyetenin ile depresyon ve değersiz hissetme gibi ruh hallerinin tedavisinde çok etkili olmaktadır. Ciddi depresyon sorunlarında ortaya çıkan Uyku uyuyamama sorununun tedavisinde de çok etkilidir.

Eğer hamileyseniz bu karışımı kullanmayın ve kullandığınızda sürekli güneşe maruz kalmayın. Sarı kantaronun bir diğer özelliği de cildinizi güneş ışınlarına karşı daha duyarlı hale getirmektir. Sarı kantaron çayı yapılarak ya da eczanelerde satılan kapsülleri kullanılarak istifade edilebilir. 300 mg. Olan kapsüllerin günde 3 kez alınması tavsiye edilmektedir. Bu şekilde kullanıma 4 ile 8 hafta arasında devam edildiğinde etkisi gözlemlenebilmektedir. Kapsüller doğal oldukları için herhangi bir yan etkiye sahip değillerdir. Sarı kantaron bitkisinden sarı kantaron yağı da elde edilmektedir. Bu yağ, şifa amaçlı kullanılabilmektedir. Bir su bardağına bir tutam kadar sarı kantaron otu konarak üzerine kaynamış su ilave edilir. Yaklaşık beş dakika kadar demlendirildikten sonra içilir. Günde 3 bardak tüketilmesi önerilmektedir.

Hafif ve orta dereceli depresyonlarda oldukça yararlıdır.
Korku, gerginlik, uykusuzlukta da iyi neticeler verir.
Uykuda idrar kaçırma da genellik sinirsel kaynaklı olmasından dolayı tedavide iyi neticeler verir.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Hamdi Kosgetiyi akşamlar hocam bir soru hakkında bilgi almak isterim acil cevap yazabilirseniz memnun olurum. sarıkantaon tavsiye ettiler sinir stres deprasyon sıkıntısı var. eşimde var bu sorun deprasyon ialçalarını 2 ay oldu bıraktı yan etki yapıyordu destekleyici ürün arıyoruz yardımcı olursanız.
  • Sarı

    Kantoron

    Nasıl

    Demlenir