Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Sarı Kantoron Çayı Hazırlanışı İbrahim Saraçoğlu
Sarı Kantoron Çayı Hazırlanışı İbrahim Saraçoğlu
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Sarı Kantoron Çayı Hazırlanışı İbrahim Saraçoğlu :

1 Kahve kaşığı dolusu sarı kantaronun üzerine 150 ml kaynar su döküldükten sonra 10 dakika kadar demlenir ve süzüldükten sonra sabah ve akşam olmak üzere 2 bardak içilir.

Ancak sarı kantorun çayı yeterli etkiye sahip olmadığı için 0.2-1 mg total hiperisin ve yeterli oranda hiperforin, flavonoidler ve ksantonlar içeren standardize ekstreler ön planda olmalıdır. Bir süzen poşet sarı kantaron, kaynamış bir su bardağı suyun içine atılıp, 3-5 dakika demlenmesi beklenip içilir.

Yada bir bardak kaynamış suya 1 tatlı kaşığı Sarı Kantaron konup, 3-5 dakika demleyip içebilirisiniz. Bir bardak kaynar suya 1-2 çay kaşığı (5 gr.) sarı kantaron ve kimyon koyup 10 dakika demlenmesini bekleyin.4-6 hafta boyunca günde 1-2 bu çaydan içiniz.

1-2 çay kaşığı kurutulmuş sarı kantaronu 1 bardak kaynar suya atın. Yaklaşık 10 dak. demlenmesini bekleyip için. Bir - bir bUçuk ay boyunca her gün 1 ya da 2 bardak Sarı Kantaron Çayı içilirse sorunlara etkili olacaktır. Sarı Kantaron Çayın cildi güneşe karşı hassaslaştırdığı için, bu çayı içtiğiniz günler şiddetli güneş ışınına maruz kalmamaya özen gösterin.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
 • Engin KaradumanMerhabalar şizofren hastası bir kardeşim var . ilaçları kullanmak istemiyor kullanmadıgı zaman sıkıntı çıkartıyor . Sarı kantaronun antidepresan etkisi oldugunu duydum . Çayını içirebiliriz nasıl hazırlamalıyız ? Cevabınızı bekliyorum , iyi çalışmalar . Teşekkür ederim .
 • Sarı

  Kantoron

  Çayı

  Hazırlanışı

  İbrahim

  Saraçoğlu