Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Sarı Kantaron Çayının Faydaları
Sarı Kantaron Çayının Faydaları
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Sarı Kantaron Çayının Faydaları :

Sarı kantaron, daha çok ılıman iklimlerde yetişen, farklı renklerde olabilen bir bitkidir. Sarı kantaronun adından da anlaşılacağı gibi sarı renkte parlak yıldız şeklinde çiçekleri vardır. Özel bir bakıma ihtiyaç duymayan sarı kantaron bitkisi yabani ot gibi yol kenarlarında yetişebilir. Faydası çok geniş olan bu bitkiyi güvenilir yerlerden alınıp ve kullanılmalıdır. Gece yatmadan 1 saat kadar önce çay halinde alınırsa, sizi rahatlatır ve iyi uyumanızı sağlar.

Sarı Kantaron Çayı Yapımı: 1 bardak kaynar suya 1-2 çay kaşığı kurutulmuş sarı kantaron koyup 10 dakika demlenmesini bekleyin ve sonra için. 4 ile 6 hafta boyunca günde 1 veya 2 bardak bu çaydan içilirse son derece etkili olur.

Sarı Kantaron Çayının Faydaları
- Ciddi depresyonun kesinlikle bir psikiyatr tarafından tedavi etmesi gerekir. Hafif depresyonda ise doğal ve bitkisel maddeler tedaviye yardımcı olabilmektedir.

- Hafif Depresyon yaşam tarzımızı dengelemek ve pozitif enerji veren teknikleri uygulamakla kontrol altına alınabilmektedir.

- İltihap giderici, yara iyileştirici, yatıştırıcı, antidepressif, kramp çözücü, ağrı kesici, antiseptiktir.

- Ciddi derecedeki depresyon hastalarının en büyük sıkıntısı olan Uyku düzensizliklerini tedavi eden özellikleri vardır.

Uyarı: Hamileyseniz sarı kantaron kullanmayın ve kullanırken şiddetli güneş ışınına maruz kalmayın. Çünkü bu bitki cildi güneşe karşı hassaslaştırmaktadır.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Eyüp Pepemeniyi günler hocam kolay gelsin size sorum olacaktı. çok aşırı gergin biriyim aynı zamnda asabi fakat bu istem dışı olan bir durum bunun önüne nasıl geçebilrim. sarı kantaron çayı kullansam fayda sağlarmı. ve nekadar süre kullanırsam etkili olur?
  • Sarı

    Kantaron

    Çayının

    Faydaları