Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Ritim Bozukluğu Bitkisel Tedavisi
Ritim Bozukluğu Bitkisel Tedavisi
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın

Ritim Bozukluğu Bitkisel Tedavisi, Kalp Ritim Bozukluğu Tedavisi İçin Şifalı Pek Çok Bitki Bilinir. Bu Makalede Sizlere Kalp Ritim Bozukluğu Tedavisi İçin Şifalı Olarak Bilinen Bitkiler.Bulunmaktadır

Ritim Bozukluğu Bitkisel Tedavisi

Kalp ritim bozukluğuna kesin çözüm

Kalp ritim bozukluğu olan hastalara sevindirici haber...

Kalp ritim bozukluğu olan hastaların, çeşitli enerji kaynakları kullanılarak hücrelerin yapısını değiştirmek ve onları elektriksel olarak iletken olmayan bir hale getirme işlemi olan ''ablasyon'' yöntemiyle tedavi edilebileceği bildirildi.

Florence Nightingale Hastaneleri Kalp Damar Cerrahisi Bölüm Koordinatörü Prof. Dr. Belhhan Akpınar, yaptığı açıklamada, kalbin olduğundan daha fazla ya da yavaş çalışmasının kalp ritim bozukluğu olarak tanımlandığını belirtti.

En çok görülen kalp ritim bozukluğunun ''Atriyal fibrilasyon'' olduğunu kaydeden Akpınar, bunun kalbin hızlı ve düzensiz atışı olarak tanımlanabileceğini ifade etti.

TEDAVİ ŞEKİLLERİ

Atriyal fibrilasyonlu hastaların üç ayrı yöntemle tedavi edilebileceğini aktaran Prof. Dr. Akpınar, şunları kaydetti:

''Bir grup ilaçlar, özellikle yeni atriyal fibrilasyona girmiş hastalarda başarılıdır. Başarı oranı, atriyal fibrilasyon süresinin uzunluğuyla ve eşlik eden ek bir kalp rahatsızlığının varlığıyla azalır. Kalpte belli ileti yollarının anjioda 'kateter ablasyon' denilen bir yöntemle etkisiz hale getirilmesi ve erken yakalanmış Atriyal fibrilasyon olgularında, özellikle eşlik eden başka bir kalp hastalığı yoksa denenebilir. Ameliyatla ritim bozukluğuna yol açan kalp ileti sistemi etkisiz hale getirilerek (ablasyon) normal sinüs ritmi sağlanır.

Ablasyon ise çeşitli enerji kaynaklarını kullanarak hücrelerin yapısını değiştirmek ve onları elektriksel olarak iletken olmayan bir hale getirme işlemidir. Bu işlemde soğutma ile yapısal değişiklik gerçekleştirilebileceği gibi, elekrik, ultrason ve günümüzde en yaygın kullanılan radyofrekans gibi enerji kaynakları ile de bu işlem gerçekleştirilebilir.''

Ablasyon işleminin, kalpte ritim bozukluğuna yol açan bölgelerdeki iletiyi yok etmek için yapıldığını belirten Akpınar, iletinin normal yollara yönlendirilmesi ve ritim bozukluğu yaratan merkezlerin yok edilmesi ile normal ritmin sağlandığını ifade etti.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Ritim

Bozukluğu

Bitkisel

Tedavisi