Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Rezene Bebeklerde Kullanımı
Rezene Bebeklerde Kullanımı
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın

Rezene Bebeklerde Kullanımı,Gaz sancısı çok olan ve ishal olan bebeklere rezene çayı verildiğinde gaz sancısına iyi gelir ve vücutlarının kaybettiği suyu geri kazandırır. Bu konu hakkında öğrenmek istediklerinizi makalemizde bulabilirsiniz okumanız yeterlidir.

Humana Kimyonlu Rezene Çayı, içerisinde bulunan rezene ve kimyon bitkileri sayesinde, özellikle bebeklerde çok sık karşılaşılan gaz ve koliğe bağlı spazmların, mide-bağırsak krampları ve sancılarının giderilmesine yardım eder. İçeni rahatlatır, sakinleştirir. Humana Kimyonlu Rezene Çayı içen annelerin bebeklerinde gaz ve kolik sancıları çok daha az görülür.

Yetişkinler ve emziren anneler için bir kısıtlama yoktur. 200 ml suya tepeleme 2 çorba kaşığı Humana Rezene Çayı ilave edilerek karıştırılır, gün içerisinde birkaç kez isteğe bağlı olarak sıcak, soğuk veya ılık olarak tüketilir.

Haftadan itibaren rezenenin mide-bağırsak hareketini artırıcı, spazm giderici ve yatıştırıcı özellikleri vardır. Bunu yanında anne sütünü artırıcı ve çocuklarda iştah açıcı etkileri de bilinmektedir.

HİPP Rezene çayı karın ağrısı, gaz, hazımsızlık gibi sindirim problemleri ve uykusuzluk problemi olan bebekler için idealdir. Bebeklere ilk haftadan itibaren verilebilmektedir. Bebekler ve tüm ailenin kullanımı için uygundur.

Özellikleri:

>> Özellikle rezene tohumundan elde edilen çay emziren annelerde ve bebeklerinde mide düzenleyici ve gaz giderici olarak kullanılır.

>> bebek mamalarına katılırsa bebeklerde gaz şikâyetini azaltır.

>> Uyumayan bebeklere rezene çayı verilerek rahatlamaları sağlanabilir.

>> Özellikle yeni doğum yapmış annelerde ılık bir banyodan sonra alınan rezene çayı anne sütünün gelmesini sağlar. Aynı zamanda sütü artırıcı etkiye de sahiptir.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Mehmet Demirelmerhabalar ben rezene bitkisini bebeğimde kullanmak istiyorum bir zararı olur mu bebeğime kullandırabilirmiyim. en kısa sürede cevabınızı bekliyorum ilginize çok teşekkür ederim iyi çalışmalar hayırlı günler.
  • Rezene

    Bebeklerde

    Kullanımı