Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Reishi Mantarı Nerede Yetişir
Reishi Mantarı Nerede Yetişir
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın

Reishi Mantarı Nerede Yetişir, Uzun yaşamın sırrını çözüp,sürekli genç kalıp ölümsüzlüğe ulaşmak ilk insanlardan beri insanların elde etmeye çalıştığı formüldür.Öğrenmek istedikleriniz makalemizde mevcuttur okumanız yeterlidir.
Kırmızı reishi mantarı her derde deva! Bağışıklık sistemine, sinir sistemine, boşaltım sistemine, dolaşım sitemine, kas ve kemik sistemine, kansere, şeker hastalığına iyi geliyor. Kırmızı reishi mantarı her derde deva Bağışıklık sistemine, sinir sistemine, boşaltım sistemine, dolaşım sitemine, kas ve kemik sistemine, kansere, şeker hastalığına iyi geliyor. Kırmızı reishi mantarı her derde deva Çin'de binlerce yıldır faydaları için tüketilen bu bitki aynı zamanda uzun yaşamın da sırrını içinde barındırıyor.

Hangi İlimizde Yetişmektedir ?
Kastamonu'nun Bozkurt ilçesinde yüzyıllardır şifa kaynağı olarak bilinen kırmızı reishi mantarı üretiliyor. Türkiye'de üç yerde üretimi olan kırmızı reishi mantarının, Karadeniz bölgesindeki tek üretim yeri Bozkurt ilçesi.

Oğuzkanlar İşletmesi tarafından üretilen reishi mantarı doğada çok nadir olarak bulunuyor. Firma sahibi Süleyman Oğuzkan, Çin'de binlerce yıldan itibaren faydalarından dolayı ihtiyaç hissedilen ve Çin hanedanlığının kıymetli bir hazinesi durumunda olan kırmızı reishi mantarının, uzun yaşamın kaynağı olarak bilindiğini ifade etti. Oğuzkan; kırmızı reishi mantarının; bağışıklık sistemine, sinir sistemine, boşaltım sistemine, dolaşım sitemine, kas ve kemik sistemine, kansere, bronşite, diabete, fiziksel görünüşe, beden ve ruh sağlığına ve yaşlılığa faydalı olduğunu açıklandı.

Süleyman Oğuzkan'nın Reishi Mantar Hakkında Ki Açıklamarı
Süleyman Oğuzkan, "Reishi, Japonca'da ölümsüzlük anlamına geliyor. Haşa ölümsüzlük Allah'a mahsus, lakin sağlık kaynağı olan mantarın ömrü uzatmasından dolayı bu isim verilmiş olabilir. Kırmızı reishi mantarını 3'er gramlık 30 paket halinde ambalaj yapıyoruz.Yıllık 800 kg üretim yapıyoruz. Ürettiğimiz mantarları yurt içi ve dışında pazarlıyoruz. Sadece İstanbul'da 1 ayda 60 kilogram tüketiliyor." şeklinde konuştu.
Şifa kaynağı olan mantarın, kendine özgü bir hazırlanma şekli olduğunu ifade eden Oğuzkan, şöyle dedi: "Cam demlikte metal ile temas etmeden 30 dakika 1 litre suda kaynatılarak isteğe göre sıcak ya da soğuk olarak tüketilmeli. Şeker ya da tatlandırıcı kullanılmamalıdır. İsteğe bağlı olarak bal ile tatlandırılabilir. Çok tanınmış bir mantar çeşidi olmayan kırmızı reishi mantarını yiyenler ise tadını bildiğimiz mantarlardan farklı ama lezzetli, ayrıca şifa kaynağı olduğunu bildiğimiz için ayrı bir lezzetli geliyor.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Polat KandemirMerhaba ben uzun yıllardır çiftçilik yapıyorum . Kastamonuda yaşıyorum ve reishi mantarı yetiştirmek istiyorum . Bu mantarın yetiştiriciliği hakkında bilgi almak istiyorum aynı zamanda kendimde tedavi için kullanacağım . Yardımcı olursanız sevinirim .
  • Reishi

    Mantarı

    Nerede

    Yetişir