Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Propolis Kapsül Faydaları
Propolis Kapsül Faydaları
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Propolis Kapsül Faydaları :

Propolis kapsülüne “gençlik iksiri” desek herhalde abartmış olmayız. Çünkü vücudumuzun bakım ve onarımından bütün sistemlerimize kadar etki eden faydalı bileşiklerle donatılmış bir üründür.

Arıların elde etmek çok uzun çabalar sarf ettikleri propolisi, bize düşen sadece alıp kullanmaktır. Propolis kapsülü, yetişkinler için aç veya tok iken günde 2 kapsül kullanılabilir. Hamile kadınların ve 12 yaş altı çocukların bu ürünü bir hekimin gözetimi altında kullanmaları önerilir.

PROPOLİS NEDİR?

İşçi bal arılarının bitki tomurcuk ve filizlerinden topladığı çok kuvvetli anti viral, anti bakteriyel, antifungal etkiye sahip yapışkan, sarı, yeşil ve kahverengi organik bir maddedir. Arılar, arka bacaklarındaki Polen sepetlerinde biriktirerek yuvaya getiriler. Kovanda balmumu ile karıştırarak, larva yuvalarının cilalanması ve dezenfekte edilmesi amacıyla kullanırlar.

İÇERİĞİNDE NELER VAR?

Bileşiminde 180 farklı bileşik tanımlanmıştır. Bunlardan bazıları reçineli bileşikleri ve balsamları, balmumu, aromatik yağlar, polen, flavanoidler, aminoasitler ve B1, B2, C ve E vitamini oluşturmaktadır.

FAYDALARI NELERDİR?

Kanser hücrelerini düzenli kullanıldığında devitalize etmektedir.Damar sertliğini (ateroskleroz) önler.Kan dolaşımını düzenler.Kan şekerini ve kolesterolü düşürür.Kanı temizler.Kanı temizlemesinin etkileri tüm vücuda yansır.Unutkanlığı giderir.Yaraların iyileşmesinde hücre yenileyici olarak etkilidir.

Akne ve uçuk için haricen kullanılır.Beyin damarlarındaki kireçlenmeleri önler.Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir. Bu sayede vücut direncini artırır.Yaşlanma etkilerini giderir.

Cildin sağlıklı olmasını sağlar. Sindirim, solunum ve dolaşım sistemindeki patojenleri yok eder. Soğuk algınlığından korur.Propolis kullanımı bademcik iltihabı, farenjit, Larenjit için etkilidir.Ağız ve boğaz mukozası sorunları için hem oral olarak hem de gargara biçiminde kullanılır.Dişeti hastalıklarına karşı koruyucu özellik gösterir.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Mehmet KılıçMerhabalar . Çocukluğumun bağışıklık sistemini kuvvlendirmek için propolis kullanmak istiyorum . Günde kaç kere kullanmalıyım ve kaç kere yardımcı olur musunuz ? Cevabınızı bekliyorum . İyi çalışmalar . Teşekkür ederim .
  • Propolis

    Kapsül

    Faydaları