Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Pharmaton Vitamin
Yeşilex Panax Ginseng Ekstraktı 680 mg (60 Kapsül)
83,00 TL
Ürün Fiyatı

5900
Adet Satıldı

İncele
Hemen Al
Yeşilex Afrodizyak (10 Kapsül)
79.00 TL
Ürün Fiyatı

101672
Adet Satıldı

İncele
Hemen Al
Yeşilex Afrodizyak Macun (230 gr.)
59.00 TL
Ürün Fiyatı

70661
Adet Satıldı

İncele
Hemen Al
Pharmaton Vitamin

Pharmaton VitaminPharmaton vitamin insan vücudu üzerinde etkileri ve faydaları nelerdir merak ettiklerinizi bu yazıda okuyabilirsiniz....

Vitamin deposu bitkiler ve besinler nelerdir faydaları nelerdir doğal vitamin deposu bitkileri görmek için buraya tıklayabilirsiniz...

Pharmaton®

Ginseng G115, 11 Vitamin ve 7 Mineral kombinasyonundan oluşan Pharmaton®'un etkileri klinik çalışmalarla ispatlanmıştır.

Endikasyonları:
Beslenmeye destek olarak kullanılan diğer tüm vitamin ve minerallerin endikasyonları "vitamin mineral ihtiyacını gidermek" şeklindedir. Oysa Pharmaton®'un klinik çalışmalarına bağlı olarak Sağlık Bakanlığından onaylanmış endikasyonları şunlardır:

Yorgunluk,Bitkinlik
Fiziksel Performans Azalması

Nekahat Dönemleri
Vitamin Mineral Eksikliği
Fiziksel Performansı Artırır

Pharmaton®'un yapılan klinik çalışmalarla hem gençlerde, hem Spor yapanlarda hem de orta yaşın üstündeki kişilerde fiziksel performansı arttırdığı kanıtlanmıştır.Fiziksel performans orta yaşın üstündeki kişilerde daha da belirgin oranda artmıştır.Ginseng G115 ekstresi hücrelerin oksijen kullanım kapasitesini artırarak fiziksel aktivitede artış meydana getirir.Egzersiz sırasında kaslarda oluşan laktik asit miktarını düşürür, azalan laktik asit miktarı ile yorgunluğu giderir.Pharmaton®, olimpiyat komitesinin listesinde yer alan herhangi bir doping maddesini içermemektedir.Ginseng sporcular tarafından geçmişte olduğu gibi günümüzde de fiziksel performansı artırmak amacıyla sık sık kullanılmaktadır.

Mental Performansı Artırır

Yoğun ders çalışan, sınavlara hazırlanan ögrenciler Pharmaton®'un konsantrasyonu artırıcı etkisi sayesinde zihinsel performanslarında artış sağlarlar.Yapılan klinik çalışmalarda Pharmaton® kullanan öğrencilerin daha az sayıda hata yaptıkları gözlenmiştir.Yorgunluğu Giderir, Enerji Verir Artan hücresel aktivite ile fiziksel ve mental (zihinsel) aktivitede artış meydana gelir.Laktik asit miktarını düşürür. Azalan laktik asit miktarı ile yorgunluğu giderir.

Nasıl Etki Eder ?

Ginseng G115 ekstresinin klinik çalışmalarda saptanmış iki ana etkisi vardır:
- Hücrelerin oksijen kullanım kapasitesini artırır, artan hücresel aktivite ile fiziksel ve mental (zihinsel) aktivitede artış meydana gelir.
- Egzersiz sırasında kaslarda oluşan laktik asit miktarını düşürür. Azalan laktik asit miktarı ile yorgunluğu giderir.

GINSENG G115
Panax Ginseng Sterilizasyon yöntemine göre ikiye ayrılır.

- Kırmızı Ginseng

Sterizilasyon için sadece buhar kullanılmaktadır.

- BeYaz Ginseng

Sterizilasyon için UHT teknolojisi kullanılmaktadır.

GINSENG G115:

Standardize edilmiş ginseng ekstresidir; herhangi bir yan etkiye yol açmadan en iyi terapötik etkinlik için gerekli ginsenozid miktarına sahiptir. Pharmaton® standardize Panax ginseng ekstresi G115 içermektedir.

FORMÜLÜ:

Bir Pharmaton Kapsül'ün İçerisindeki Etkin Maddeler:

Standart Panax ginseng ekstresi G115 Pharmaton 40.0 mg

Vitamin A 2667 IU

Vitamin D3 200 IU

Vitamin E 10.0 mg

Vitamin B1 1.4 mg

Vitamin B2 1.6 mg

Vitamin B6 2.0 mg

Vitamin B12 1.0 mcg

Biotin 150.0 mcg

Nikotinamid 18.0 mg

Vitamin C 60.0 mg

Folik asit 0.1 mg

Bakır 2 mg

Selenyum 50 mcg

Manganez 2.5 mg

Magnezyum 10 mg

Demir 10 mg

Çinko 1 mg

Kalsiyum 100 mg

Lesitin 100.0 mg

Ayrıca aroma maddesi olarak Etilvanilin ve kapsül boyar maddesi olarak da siyah demir oksit (E 172) ve kırmızı demir oksit (E 172) içerir.

FARMAKOLOJİK ÖZELLİKLERİ:

Pharmaton Kapsül, Ginseng ektresi G115, lesitin, vitaminler, mineraller ve oligoelementler içeren kombine bir preparattır.Kullanılan Ginseng ekstresi G115 özel bir işlemle gerçek Ginseng köklerinden (Panax Ginseng A.C.Meyer) hazırlanmakta olup içindeki etkin maddeler sabit (standart) miktarlarda bulunmaktadır. Pharmaton Kapsül'ün içerdiği vitaminler, mineraller ve oligo-elementlergenellikle vücudun kendi kendine üretemediği temel maddelerdir.Pharmaton Kapsül'de bulunan etkin maddelerin dozu insan organizmasınıngünlük gereksinimlerine uyarlanmıştır.

Farmakodinamik Özellikler:
Standart Panax Ginseng Ekstresi G115 Pharmaton, genel hücresel etkinlik düzeyini yükseltir. Bu fiziksel ve mental kapasitenin belirgin olarak artışı ile kendini gösterir. Ayrıca hayvan deneylerinde egzersiz sırasında laktik asit konsantrasyonunda bir azalmaya neden olmuştur.Beyin sapında dopamin ve noradrenalin içeriği artarken serotonin içeriğinin azalması da gözlenebilmektedir.

Farmakokinetik Özellikler:
Standart Panax Ginseng Ekstresi G115 Pharmaton kullanılarak, hayvanlarda %30luk bir biyoyararlanım saptanmıştır.Yine hayvanlarda 27 dakika ile 14.5 saat arasında değişen bir plazma eliminasyon yarı ömür süresi ölçülmüştür.

ENDİKASYONLARI:
Plarmaton Kapsül den yorgunluk, fiziksel performans azalması, konsantrasyonazalması ve bitkinlik durumlarında yararlanılmaktadır.Pharmaton Kapsül hastalıktan sonraki nekahat dönemlerinde ve vitamin, mineral, oligo-elementlerin yetersiz alındığı durumlarda destek amacıyla kullanılabilir.Not: Vücudun genellikle kendi kendine üretemediği vitamin, mineral ve oligoelementler ile ilgili olası yoksunlukların önlenmesi açısından en önemli yöntem, yeterli ve bol çeşit içeren bir diyettir.

KONTRENDİKASYONLARI:
Pharmaton Kapsülün kullanımı aşağıdaki durumlarda kontrendikedir:

-Kalsiyum düzeylerinin yükselmesi veya kalsiyum atılımının artması
şeklindeki kalsiyum metabolizması bozuklukları,

-Gıdalar ile fazla miktarda A vitamini ya da D vitamini alınması,

- A vitamini ya da D vitamini içeren diğer ilaçların kullanılması,

- Böbrek fonksiyon bozukluğu,

- Retinoidlerle (bazı akne ilaçları) yapılan tedavi,

- Pharmaton Kapsülün içindeki maddelerden birine veya birkaçına karşıaşırı duyarlılık.

UYARILAR VE ÖNLEMLER:
Vitaminler, mineraller ve oligo-elementler daima günlük gereksinimlerin karşılığı olan miktarlarda alınmalıdır.Pharmaton Kapsül hekimin önerdiği şekilde kullanılmalıdır.Bununla birlikte eğer kişide başka hastalıklar varsa, kişinin alerjik yakınmaları bulunuyorsa veya kişi başka ilaçlar kullanıyorsa hekim söz konusu durumlardan haberdar edilmelidir.

Gebelik ve Laktasyon:
Gebelik ve laktasyonda Pharmaton Kapsül hekim önerisi ile alınmalıdır.Gebelikte günlük yüksek dozlarda A vitamini alındığında yeni doğanlarda bazı malformasyonların görülme riskinin arttığı göz önünde bulundurulmalıdır.

YAN ETKİLER / ADVERS ETKİLER:
Nadiren Pharmaton Kapsül kullanımına bağlı gastrointestinal yan etkiler görülebilir.

BEKLENMEYEN BİR ETKİ GÖRÜLDÜĞÜNDE DOKTORUNUZA BAŞVURUNUZ.

İLAÇ ETKİLEŞİMLERİ VE DİĞER ETKİLEŞİMLER:

Diğer ilaçlarla bilinen bir etkileşimi yoktur.

KULLANIM ŞEKLİ VE DOZU:
Erişkinler: Günde 1 kapsül, tercihen sabah kahvaltısı sırasında alınır.12 yaşından küçük çocuklarda kullanımı önerilmemektedir.Kapsüller çiğnenmeden bir miktar sıvı ile yutulmalıdır.Yutma güçlüğü olan kişilerde kapsül kesilerek açılmalı, kapsül içeriği sıkmak suretiyle bir kaşığa boşaltılmalı ve bir miktar marmelat, bal ya da başka bir yiyecek ile karıştırılarak alınmalıdır.Pharmaton Kapsül şeker içermediği için diyabetli hastalar tarafından da kullanılabilir.

DOZ AŞIMI VE TEDAVİSİ:
Pharmaton Kapsül düşük miktarlarda A ve D vitamini içerir.A vitamininin toksisite eşiği kesin olarak belirlenmemiştir. Günlük üst sınır 7500 mcgyi geçmemelidir.Aşırı miktarda ve uzun süreli olarak D vitamini alımı hiperkalsemiye neden olabilir ve böbrek yetmezliği olgularında bundan kaçınılmalıdır. Uzun süreli olarak günde 50 mcgyi geçen miktarlar toksik olabilir.

PHARMATON KAPSÜL SAKLAMA KOŞULLARI:
25°Cnin altında, oda sıcaklığında, kuru bir yerde saklanmalıdır.

TİCARİ TAKDİM ŞEKLİ VE AMBALAJ MUHTEVASI:
Karton kutuda, 30 kapsüllük cam şişelerde sunulur.

RUHSAT SAHİBİ:

ABDİ İBRAHİM İLAÇ PAZARLAMA A.Ş.

Zincirlikuyu İSTANBUL

RUHSAT TARİHİ: 02.02.2000

RUHSAT NO: 107/35

İMAL YERİ: PHARMATON SA İsviçre

Reçetesiz satılır.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Yürdem Erdoğankilo almak istiyorum parmaton kullanan kişilerin yorumlarına baktım iyi sonuç alanda var hiç sonuç almayanda var. 10 kilo falan almak istiyorum . parmatonun sahteleri yok değilmi yani heryerden güvenle alabilirmiyim . cevap lütfen
  • Pharmaton

    Vitamin